Dell rozšiřuje spolupráci s Red Hat

Dell již od letošního jara volitelně na stanice či servery předinstalovává Red Hat Linux, nyní k tomu přidal i podporu od Red Hatu.
Dell již od letošního jara volitelně na stanice či servery předinstalovává Red Hat Linux, nyní k tomu přidal i podporu od Red Hatu. Počátkem letošního roku Dell uzavřel smlouvu s firmou LinuxCare ohledně poskytování podpory pro instalace Linuxu. Nyní tedy Dell sjednotil distribuci s podporou a se vším bude napojen na Red Hat. V rámci podpory Red Hatu získá každý majitel Dellu s předinstalovaným Linuxem 90denní podporu přes web a telefon, 180 dní placených služeb a slevu na profesionální služby.

Živě komentuje: Tento krok byl vcelku pochopitelný, pokud Red Hat nabízí distribuci Linuxu a podporu zákazníkům, bylo jen otázkou času, kdy Dell svěří vše Red Hatu. Podmínky jsou navíc o něco výhodnější než u LinuxCare. Přesto je tříměsíční podpora přes web (telefon je pro nás nepoužitelný) poněkud krátká. Je to prostě vlastnost Linuxu, dostanete to zadarmo, ovšem když vyžadujete odbornou pomoc, začnete platit. Existuje sice dostatek různých diskuzních skupin, kde se řeší problémy Linuxu, pokud ovšem skutečně potřebujete pomoc a zaškolení, servis by určitě bodnul. Otázkou ovšem zůstává, nakolik je přímá podpora Red Hatu podstatná pro našince. Zda lepší než mailovat do Red Hatu je prostě ukecat nějakého zkušenějšího kamaráda, který s konfigurací a základním zaškolením pomůže sám.

Váš názor Další článek: Computer 23/99

Témata článku: Linux, Dell, Red Hat, Podpora, DEL, Hat, Red, Kamarád, Spol


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu