Google | Dell | Chromebooky

Dell představil nové Chromebooky pro podnikovou sféru. Má se Microsoft začít bát?

Dell v rámci právě probíhající akce VMworld 2019 představil nové Chromebooky, vzešlé ze spolupráce s Googlem, které míří na firemní zákazníky. V tomto sektoru je zatím jasnou jedničkou Microsoft s operačním systémem Windows 10. Novinky nesou označení Latitude 5400 a Latitude 5300 2-in-1 a běží na nich Chrome OS. O novinkách informuje server 9to5Google.

Google a Dell spolupracovali na noteboocích Chromebook Enterprise více než rok. Společným cílem této snahy bylo splnit veškerá očekávání, která by korporátní zákazníci mohli vůči takto koncipovanému zařízení mít. Partnerství však není exkluzivní a lze předpokládat, že Google nabídne Chromebooky pro podnikovou klientelu i ve spolupráci s dalšími výrobci.

Chromebooky Dell pro firmy

Jedním ze základních požadavků zařízení pro firemní sféru je možnost jejich centrální správy. Spolu s novinkami tak Google představuje novou verzi administrátorské konzole Google Admin pro Chrome OS, která usnadní správu podnikových Chromebooků.

Cenově dostupné Chromebooky se osvědčily v řadě oblastí – například v segmentu vzdělávání. Google však neustále hledá cesty, jak proniknout do oblastí, kde má dominantní pozici Microsoft. Firma proto v roce 2017 spustila podnikovou verzi systému Chrome OS s lepšími funkcemi zabezpečení a větší kontrolou pro správce IT.

Chromebooky Dell budou nabízeny v několika konfiguracích, přičemž nejvyšší sestava obnáší úložiště v podobě 1 TB PCI-E NVMe SSD, 32 GB operační paměti DDR4 a procesor Intel Core i7-8665U osmé generace. V levnějších variantách může být srdcem notebooku Intel Celeron 4305U na 2,2 GHz či Intel Core i3 nebo Core i5-8365U.

Kromě Wi-Fi standardu 802.11ac a Bluetooth 5.0 bude dispozici i volitelná možnost LTE konektivity. Zařízení bude možné nabíjet prostřednictvím klasického adaptéru nebo přes USB-C. Zejména v kancelářském prostředí pak zákazníci jistě ocení zvýšenou odolnost klávesnice vůči polití.

Dva Chromebooky od Dellu

Chromebook Dell Latitude 5300 2-in-1 je vybaven 13,3" displejem s rozlišením 1920 × 1080 obrazových bodů. Pohyb pantu v rozmezí 360 stupňů umožňuje používání v režimu notebooku, tabletu či prezentace. Je vybaven portem USB-C, dvěma USB 3.1, HDMI, konektorem pro sluchátka a čtečkou paměťových karet.

Chromebook Dell Latitude 5400 má 14" displej s rozlišením 1366 × 768 nebo 1920 × 1080 obrazových bodů s bezdotykovou, nebo dotykovou variantou. Toto zařízení má navíc ještě jeden port USB 3.1 a přichází s konektorem pro síťový kabel RJ-45.

Notebooky Dell Chromebook Enterprise budou k dispozici v 50 zemích. Cena Dell 5300 2-in-1 začíná na 820 amerických dolarech (v přepočtu s DPH asi 23 050 Kč), Dell 5400 startuje s cenovkou na 700 dolarech (v přepočtu s DPH cca 19 700 Kč).

Diskuze (70) Další článek: Falešné zprávy vytvářejí falešné vzpomínky na události, které se nikdy nestaly

Témata článku: Notebooky, Google, Microsoft, Chrome, Wi-Fi, Chrome OS, Dell, Chromebooky, USB, Obrazový bod, Chromebook, Podniková sféra, Sféra, Konektor, Port


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 29

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů