Google | Dell | Chromebooky

Dell představil nové Chromebooky pro podnikovou sféru. Má se Microsoft začít bát?

Dell v rámci právě probíhající akce VMworld 2019 představil nové Chromebooky, vzešlé ze spolupráce s Googlem, které míří na firemní zákazníky. V tomto sektoru je zatím jasnou jedničkou Microsoft s operačním systémem Windows 10. Novinky nesou označení Latitude 5400 a Latitude 5300 2-in-1 a běží na nich Chrome OS. O novinkách informuje server 9to5Google.

Google a Dell spolupracovali na noteboocích Chromebook Enterprise více než rok. Společným cílem této snahy bylo splnit veškerá očekávání, která by korporátní zákazníci mohli vůči takto koncipovanému zařízení mít. Partnerství však není exkluzivní a lze předpokládat, že Google nabídne Chromebooky pro podnikovou klientelu i ve spolupráci s dalšími výrobci.

Chromebooky Dell pro firmy

Jedním ze základních požadavků zařízení pro firemní sféru je možnost jejich centrální správy. Spolu s novinkami tak Google představuje novou verzi administrátorské konzole Google Admin pro Chrome OS, která usnadní správu podnikových Chromebooků.

Cenově dostupné Chromebooky se osvědčily v řadě oblastí – například v segmentu vzdělávání. Google však neustále hledá cesty, jak proniknout do oblastí, kde má dominantní pozici Microsoft. Firma proto v roce 2017 spustila podnikovou verzi systému Chrome OS s lepšími funkcemi zabezpečení a větší kontrolou pro správce IT.

Chromebooky Dell budou nabízeny v několika konfiguracích, přičemž nejvyšší sestava obnáší úložiště v podobě 1 TB PCI-E NVMe SSD, 32 GB operační paměti DDR4 a procesor Intel Core i7-8665U osmé generace. V levnějších variantách může být srdcem notebooku Intel Celeron 4305U na 2,2 GHz či Intel Core i3 nebo Core i5-8365U.

Kromě Wi-Fi standardu 802.11ac a Bluetooth 5.0 bude dispozici i volitelná možnost LTE konektivity. Zařízení bude možné nabíjet prostřednictvím klasického adaptéru nebo přes USB-C. Zejména v kancelářském prostředí pak zákazníci jistě ocení zvýšenou odolnost klávesnice vůči polití.

Dva Chromebooky od Dellu

Chromebook Dell Latitude 5300 2-in-1 je vybaven 13,3" displejem s rozlišením 1920 × 1080 obrazových bodů. Pohyb pantu v rozmezí 360 stupňů umožňuje používání v režimu notebooku, tabletu či prezentace. Je vybaven portem USB-C, dvěma USB 3.1, HDMI, konektorem pro sluchátka a čtečkou paměťových karet.

Chromebook Dell Latitude 5400 má 14" displej s rozlišením 1366 × 768 nebo 1920 × 1080 obrazových bodů s bezdotykovou, nebo dotykovou variantou. Toto zařízení má navíc ještě jeden port USB 3.1 a přichází s konektorem pro síťový kabel RJ-45.

Notebooky Dell Chromebook Enterprise budou k dispozici v 50 zemích. Cena Dell 5300 2-in-1 začíná na 820 amerických dolarech (v přepočtu s DPH asi 23 050 Kč), Dell 5400 startuje s cenovkou na 700 dolarech (v přepočtu s DPH cca 19 700 Kč).

Diskuze (70) Další článek: Falešné zprávy vytvářejí falešné vzpomínky na události, které se nikdy nestaly

Témata článku: Notebooky, Microsoft, Google, Wi-Fi, Chrome, Dell, Chrome OS, USB, Chromebooky, Sféra, Chromebook, Port, Podniková sféra, Konektor, Intel Celeron, Chrome Enterprise, Obrazový bod„OK, Google“: Praktické příklady, jak vám hlasový Asistent zpříjemní život
Karel Kilián
Hlasový asistentGoogle AsistentChytrá domácnost
Apple zahájil WWDC. Na keynote ukázal haldu novinek
Filip KůželMartin Miksa
Apple keynoteWWDC
Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský
Rodokmen
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Když e-mail nestačí: šest způsobů, jak poslat velký soubor nebo video

Když e-mail nestačí: šest způsobů, jak poslat velký soubor nebo video

** Potřebujete poslat velký soubor, který se „nevejde“ do e-mailu? ** Pak máte několik možností, jak dostat data k jejich příjemci ** Podívejte se na šest způsobu, jak poslat velký soubor nebo video

Karel Kilián
SouborÚložištěCloud
Přehled aprílových vtípků 2021: Ajťáci se dnes opět neberou vážně

Přehled aprílových vtípků 2021: Ajťáci se dnes opět neberou vážně

** Výběr nejlepších aprílových vtípků 2021 ** Článek postupně aktualizujeme ** Pokud sami nějaký objevíte, podělte se v komentářích

Lukáš Václavík
AprílBulvár a vtípky