Dell poráží Compaq v prodeji počítačů

Dell překonal v dodávkách počítačů do amerických firem za jedno čtvrtletí Compaq a jeho tlak nepovoluje.
Dell překonal v dodávkách počítačů do amerických firem za jedno čtvrtletí Compaq a jeho tlak nepovoluje.

Výsledky za poslední čtvrtletí podle průzkumu ZD Computer Intelligence dávají Dellu 29,8 procent trhu, zatímco Compaq je druhý s 23,6 procenty. V předcházejícím období to bylo 27,8 pro Compaq a 22,6 procent pro Dell. I ve srovnání s jinými konkurenty je má Dell nejlépe našlápnuto a zatímco ostatní stagnují, on velmi slušně expanduje. Celá tato expanze má počátky v roce 1997, kdy se Dell do oblasti velkých podniků vrhl s plnými silami.

Přesto další výzkumy ukazují, že v ostatních oblastech jako je obecná podnikatelská sféra a koncoví zákazníci Compaq své vedení udržuje. Největší část počítačů Dell je směřována do podnikatelské sféry, koncoví zákazníci tvoří jen 10 až 15 procent celkového objemu.

Živě komentuje: První náznaky toho, že by Dell mohl být již letos úspěšnější než Compaq se letos začaly objevovat zejména v souvislostech ohledně neustálého růstu ve srovnání s téměř stagnací Compaqu. Překonání Compaqu tak bylo tedy jen otázkou času a jen se diskutovalo jestli to bude ještě letos, nebo až příští rok. Zejména je důležité zdůraznit, že se tato výměna pozic odehrála jen na určité oblasti trhu a Compaq se jistě nenechá zaskočit i zde a naopak bude bojovat. Otázkou je také jak se tato událost promítne do českých podmínek a zdejšího pořadí značek.

Váš názor | Dokonáno jest – America Online koupila Netscape

Témata článku: Dell, Důležitá událost, Překonání, Prodej počítačů, Compaq

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší