Dell poráží Compaq v prodeji počítačů

Dell překonal v dodávkách počítačů do amerických firem za jedno čtvrtletí Compaq a jeho tlak nepovoluje.
Dell překonal v dodávkách počítačů do amerických firem za jedno čtvrtletí Compaq a jeho tlak nepovoluje.

Výsledky za poslední čtvrtletí podle průzkumu ZD Computer Intelligence dávají Dellu 29,8 procent trhu, zatímco Compaq je druhý s 23,6 procenty. V předcházejícím období to bylo 27,8 pro Compaq a 22,6 procent pro Dell. I ve srovnání s jinými konkurenty je má Dell nejlépe našlápnuto a zatímco ostatní stagnují, on velmi slušně expanduje. Celá tato expanze má počátky v roce 1997, kdy se Dell do oblasti velkých podniků vrhl s plnými silami.

Přesto další výzkumy ukazují, že v ostatních oblastech jako je obecná podnikatelská sféra a koncoví zákazníci Compaq své vedení udržuje. Největší část počítačů Dell je směřována do podnikatelské sféry, koncoví zákazníci tvoří jen 10 až 15 procent celkového objemu.

Živě komentuje: První náznaky toho, že by Dell mohl být již letos úspěšnější než Compaq se letos začaly objevovat zejména v souvislostech ohledně neustálého růstu ve srovnání s téměř stagnací Compaqu. Překonání Compaqu tak bylo tedy jen otázkou času a jen se diskutovalo jestli to bude ještě letos, nebo až příští rok. Zejména je důležité zdůraznit, že se tato výměna pozic odehrála jen na určité oblasti trhu a Compaq se jistě nenechá zaskočit i zde a naopak bude bojovat. Otázkou je také jak se tato událost promítne do českých podmínek a zdejšího pořadí značek.

Váš názor Další článek: Dokonáno jest – America Online koupila Netscape

Témata článku: Dell, Compaq, Překonání, Důležitá událost, Prodej počítačů

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů