Dell Computer je k nezastavení

Jak se má dělat přímý obchod s výpočetní technikou, ukazuje již několik let celému světu Dell...
Jak se má dělat přímý obchod s výpočetní technikou, ukazuje již několik let celému světu Dell Computer. Ještě před pár lety pouze "první mezi rovnými", tedy zhruba desítkou dalších amerických producentů zaměřujících se na přímou distribuci zákazníkům, je dnes Dell čtvrtým největším výrobcem počítačů na světě (pořadí: 1. Compaq, 2. IBM, 3. NEC, 4. Dell). Jeho poslední kvartál však byl doslova fenomenální: obrat 2.8 miliardy USD (loni 1.7 mld), zisk skvělých 214 mil. USD (loni 103 mil. USD). Dell dokáže vynikajícím způsobem využívat rychlých pádů cen komponent a všeobecně akcelerujícího vývoje v oblasti osobních počítačů, kdy stroj může být zastaralý či alespoň ne optimálně postavený už pár měsíců po jeho vzniku. Dell zvládl způsob assemblace počítačů podle momentálních objednávek a prakticky nedrží sklady; přitom je schopen držet jak termíny dodání, tak kvalitu strojů. Dell je navíc jeden z nejlepších příkladů fungujícího elektronického (internetového) obchodu: přes Internet prodává denně za 2 mil. USD (70 mil. Kč!!!) – může tváří v tvář tomuto faktu někdo tvrdit, že obchod na Internetu nefunguje?

Jak tomu už bývá, programátoři mezi americkými firmami volně pendlují a semtam si k novému zaměstnavateli přinesou i pár disket ze svého předchozího místa – tedy, ne prázdných disket. Antivirářských firem je navíc jen hrstička, takže přetahování zaměstnanců a z toho vyplývající personální antagonismy jsou více než ostré (pro zajímavost: totéž se děje u další unikátně uzoučké oblasti, u firem zabývajících se programy pro návrhy elektronických součástí, čipů a plošných spojů. I zde není daleko k vytahování pistolí).

Váš názor Další článek: Co se starým dobrým Novell NetWare 3.x?

Témata článku: Internet, Dell, Největší pád, Pistole, Assemblace, DEL


Určitě si přečtěte

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 96

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 41

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači