Notebooky | Dell | Paměti

Dell chce prosadit nové paměti pro notebooky. Modul CAMM nabídne až 128 GB

Dell chce rozšířit nový standard pro výkonné notebooky a operační paměti DDR5, na kterém spolupracoval s Intelem i výrobci pamětí. Standard CAMM (Compression Attached Memory Module) má za cíl nahradit stávající systém několika so-dimm modulů.

Kingston KVR48S40BS8K2-32 Kingston KVR48S40BS8K2-32
nabízí 7 obchodů za ceny od 2 680 Kč
Srovnat ceny na Živě

Pokud jde o výkonné pracovní notebooky, k dosažení velké kapacity operační paměti je potřeba hodně modulů – například čtyři moduly so-dimm s kapacitou 32 GB pro celkových 128 GB. Vzhledem k tomu, že je v notebooku opravdu málo místa a tento standard není v takovém nasazení moc efektivní, chce ho Dell nahradit pomocí CAMM.

Klepněte pro větší obrázek

CAMM je paměťový modul, který je o 57 % tenčí než sodimm a umožňuje na jednu destičku umístit velké množství paměťových čipů DRAM. Na jedné straně je to 16 GB, nebo 32 GB DDR5, v oboustranné verzi pak celkově 64 GB, nebo 128 GB paměti DDR5.

Klepněte pro větší obrázek

Nový systém Dell použije u chystaných pracovních notebooků řady Precision (první budou 7670 a 7770 s 16jádrovými procesory Intel Alder Lake-HX), avšak snahou je rozšířit CAMM tak, aby z toho byl průmyslový standard. Dle informací webu Wcftech má Dell zatím připravené jen moduly s frekvencí 3600 MHz, později ale chystá i DDR5-4800.

Diskuze (4) Další článek: Edge nabídne bezplatnou VPN. Bude od CloudFlaru a bez účtu Microsoft nepojede

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Notebooky, Intel, Dell, DDR5, Paměti, Paměť, Standard, Notebook, Pro, Web Wccftech, Precision, Operační paměť, Modul, Wcftech, Paměti na Heureka.cz