Notebooky | Dell | Paměti

Dell chce prosadit nové paměti pro notebooky. Modul CAMM nabídne až 128 GB

Dell chce rozšířit nový standard pro výkonné notebooky a operační paměti DDR5, na kterém spolupracoval s Intelem i výrobci pamětí. Standard CAMM (Compression Attached Memory Module) má za cíl nahradit stávající systém několika so-dimm modulů.

Kingston KVR48S40BS8K2-32 Kingston KVR48S40BS8K2-32
nabízí 3 obchody za ceny od 4 638 Kč
Srovnat ceny na Živě

Pokud jde o výkonné pracovní notebooky, k dosažení velké kapacity operační paměti je potřeba hodně modulů – například čtyři moduly so-dimm s kapacitou 32 GB pro celkových 128 GB. Vzhledem k tomu, že je v notebooku opravdu málo místa a tento standard není v takovém nasazení moc efektivní, chce ho Dell nahradit pomocí CAMM.

Klepněte pro větší obrázek

CAMM je paměťový modul, který je o 57 % tenčí než sodimm a umožňuje na jednu destičku umístit velké množství paměťových čipů DRAM. Na jedné straně je to 16 GB, nebo 32 GB DDR5, v oboustranné verzi pak celkově 64 GB, nebo 128 GB paměti DDR5.

Klepněte pro větší obrázek

Nový systém Dell použije u chystaných pracovních notebooků řady Precision (první budou 7670 a 7770 s 16jádrovými procesory Intel Alder Lake-HX), avšak snahou je rozšířit CAMM tak, aby z toho byl průmyslový standard. Dle informací webu Wcftech má Dell zatím připravené jen moduly s frekvencí 3600 MHz, později ale chystá i DDR5-4800.

Diskuze (4) Další článek: Edge nabídne bezplatnou VPN. Bude od CloudFlaru a bez účtu Microsoft nepojede

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Notebooky, Intel, Dell, Paměti, DDR5, Paměť, Precision, Operační paměť, Standard, Notebook, Wcftech, Modul, Notebooky na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Zákaz potratů nutí ženy mazat aplikace pro sledování svého cyklu. Facebook to řeší mazáním účtů a příspěvků

Zákaz potratů nutí ženy mazat aplikace pro sledování svého cyklu. Facebook to řeší mazáním účtů a příspěvků

** Zrušení práva na potrat v USA má nečekaný vliv i na mobilní technologie ** Uživatelky ze strachu mažou citlivé aplikace ** Meta zase maže příspěvky a účty lidí, kteří nabízí potratové pilulky

Martin Miksa
MetaZdravíPro ženy
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě