Dell a jeho WebPC

Dell uvádí svou odpověď na iPaq od Compaqu a iMac od Apple a zařazuje se do proudu strojů bez starých konektorů jen s USB porty.
Dell WebPC jde dokonce ještě dále než iPaq, ten je totiž nabízen i ve variantě se staršími porty. WebPC Dellu podporuje opravdu jen USB. Celkem má pět USB konektorů, z toho dva na klávesnici. Stejně jako iMac bude nabízeno v několika barvách, barvy nicméně budou měnit jen drobné prvky sestavy. Základem je tmavě šedá. Co se týče hardwarového vybavení, obsahuje tento stroj na výběr Celeron 433 a 466 MHz nebo Pentium III 500 MHz. Paměť je v nejmenší konfiguraci 64 MB. Pevné disky jsou od 4,3 do 13,6 GB. Kuriózním zjištěním je, že počítač neobsahuje vůbec disketovou jednotku, ta se dá připojit pouze externě. CD-ROM nebo DVD-ROM tam ovšem je. Programové vybavení tvoří Windows 98 SE, Works Suite 2000 a další utility. Perličkou počítače je přímo na klávesnici umístěné tlačítko spouštějící diagnostický program, který se následně spojí s technickou podporou firmy.

Cena začíná na 999 dolarech za WebPC s 15palcovým monitorem a tiskárnou HP DeskJet 610. 14palcový plochý displej je za příplatek 850 dolarů. LCD panel je přitom umístěn na krabici počítače.

Hodí se také uvést, že zatímco Compaq svůj iPaq marketingově prosazuje do podnikové sféry, Dell oslovuje především technikou nepoznamenané domácí uživatele – prostě opět jako iMac. Zatímco iMac zažil v Americe ohromný boom, u nás moc neuspěl. Z části protože je Macintosh, z části protože bez diskety a konektorů se u nás moc nedomluvíte, z části protože doba pro čistě internetové počítače u nás ještě nenastala. Dell vstupuje tedy s podobnou charakteristikou, rozdíl je jen v tom, že se jedná o stroj s Windows 98 SE, je tedy jistá šance na větší úspěch. Osobně si myslím že u nás jsou lidé konzervativnější a na podobné počítače tu není příliš prostor. Pokud bude ovšem nabídka dostatečně atraktivní a cena nebude tak vysoká jako u iMacu, bude to ještě zajímavé.

Diskuze (2) Další článek: Microsoft zabalil Fahrenheit a jede si jen na svém písečku

Témata článku: Apple, Windows, Dell, WEBP, Boom, Ohromný boom, Klávesnice k počítači, Drobný stroj, DEL, HP Deskjet, Works, Podniková část


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky