Dejte si pozor, odkud surfujete

Chcete mít přístup k osobní poště uživatelů na Mageu?
Chcete mít přístup k osobní poště uživatelů na Mageu?

Pro některé lidi je to bohužel příliš jednoduché. Není to rozhodně nic revolučně nového, ale je dobré na to upozornit; Mageo totiž používá pro identifikaci uživatele řetězce napsané na adresním řádku a každý jejich uživatel je tak vystaven ohrožení své osoby. Protože při každém otevření další stránky na Internetu je předávána informace i o stránce, odkud návštěvník přišel (referrer), stačí, aby si trochu zákeřnější správce webu nastavil odchyt těchto adres a získal tak přístup do osobní části daného člověka. Dá se to najít v logu každého serveru nebo si to nechat zpracovávat kódem na stránce.

Stačí se totiž přihlásit na Mageu, chvíli si tam číst a pak jít na nějakou jinou stránku. Majitel další jiné stránky obdrží váš unikátní identifikační klíč a může se na Mageo dostat pod vaší identitou. Zabezpečenější je to u Centra, které také používá identifikační řetězec, ten se mění každý den a navíc je přímo do tohoto klíče standardně montována IP adresa..

To, že je Mageo děravé, je fakt, naštěstí tam stejně má každý vymyšlené údaje, takže není jednoduché vystopovat skutečnou identitu člověka. Přesto můžete vzít něčí identitu a začít na Mageu působit jeho jménem jako velký opruz. Pokud takový člověk má správcovství nad některými auditorii, vaše možnosti jsou naráz bohatší.

Doplnění článku: Centrum.CZ standardně do identifikačního řetězce zařazuje IP adresu, Mageo má tuto možnost volitelnou. Není tedy pravdou, že se dá dostat do pošty na Centru, do Magea to často možné je, pokud daný uživatel nenastaví zabezpečenější komunikaci. Pravdou ovšem je, že řada uživatelů takto zabezpečenou komunikaci nemá a do jejich osobních stránek se často dostat dá.

Diskuze (9) Další článek: Doupě se mění

Témata článku: Osobní klíč, Dej, DějChystané finské cloudové MMO nakonec Xbox exkluzivitou nebude

Chystané finské cloudové MMO nakonec Xbox exkluzivitou nebude

Mainframe odstoupilo od smlouvy s Microsoftem.

Radek Wunderlich
MainframeRPGOnline
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux