Umělá inteligence | Byznys | Deep Fake

Deepfake ve službách byznysu. MARVEL.ai chce pronajímat hlasy celebrit

Deepfake ve službách byznysu. MARVEL.ai chce pronajímat hlasy celebrit

Využívání umělé inteligence v „deepfake“ obsahu roste velmi rychle a často jde o nelegální aktivity, protože původní majitelé tváří či hlasu k tomu nedávají souhlas.

Společnost Veritone chce tento trend změnit a oznámila využití stávající platformy MARVEL.ai nejen pro deepfake technologii ve spojení s lidským hlasem, ale také pro monetizační systém.

Má to fungovat jednoduše – celebrita pronajme hlas do této platformy (musí přečíst určité texty, podle kterých se A.I. natrénuje) a ostatní firmy nebo jednotlivci si budou moci nechat tímto hlasem namluvit cokoli, co budou chtít. Stačí napsat text a zbytek udělá umělá inteligence.

Osobnosti se známým hlasem se tak mohou dostat k velkému počtu třeba reklamních zakázek, aniž by musely pracovat, pouze budou inkasovat peníze za jednotlivé prodané texty skrze platformu MARVEL.ai.

Klonování hlasu se tak může stát velmi slušným příjmovým kanálem pro všechny celebrity z celého světa. Je ale jasné, že s tím přichází i řada rizik, která je nutné řešit.

Platforma musí být zabezpečená tak, aby nešlo namluvit například nějaký závadný obsah, podvodné použití a podobně, což by se mělo řešit ručním schvalováním a smlouvami. Z jednoduchého pohledu ale půjde o tržitě s hlasy, které jsou vázané autorskými právy.

Diskuze (6) Další článek: Týden Živě: Konec čínských cetek, vaše a naše hesla a nesmrtelné IEčko

Témata článku: Umělá inteligence, Byznys, Strojové učení, Hlasový asistent, Deep Fake, Hlas, Platforma, Text, Trend, Celebrita, Marvel, HLAPřehled programů. Využijte naplno potenciál formátu PDF

Přehled programů. Využijte naplno potenciál formátu PDF

PDF je nejuniverzálnější dokumentový formát, přitom ne každý s ním umí pracovat. Když do něj úředníci skenují křivě vytisknuté dokumenty, popírají jeho smysl. Vybrali jsme šest aplikací, které vás naučí PDF využívat efektivně.

Stanislav Janů
PDFSoftware
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Týden Živě: Kuba rozbil drahý nový dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor

Týden Živě: Kuba rozbil drahý nový dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor

** Do redakce nám dorazil Mavic 3 a hned jsme ho rozbili ** Statistický úřad zveřejnil data, jak používáme PC a mobil ** NordPass spočítal, jaká hesla používáme nejčastěji

Jakub ČížekMartin Miksa
Týden ŽivěVideo
I Firefox „šmíruje“. Vznikl proto jeho čistší klon LibreWolf
Lukáš Václavík
ProhlížečeSoftwareFirefox
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

Nový fotbálek je sice zcela zdarma, to ale na kvalitách zrovna nepřidává.

Michal Maliarov
eFootballKonami