DECROS má vedle AEC také cenu od EU

Česká firma DECROS je vedle AEC druhou, která získala prestižní ocenění Evropské unie za software, který má podle EU podstatný přínos pro vývoj informačních technologií.
Česká firma DECROS je vedle AEC druhou, která získala prestižní ocenění Evropské unie za software, který má podle EU podstatný přínos pro vývoj informačních technologií. Evropská komise tuto cenu udělila ve spolupráci s Evropskou radou pro aplikované vědy a techniku Euro-CASE, a sice po přihlášení od Inženýrské akademie České republiky.

Firma AEC získala tuto cenu za produkt IronWare pro bezpečné přenosy dat. Oceněným produktem firmy DECROS byl Protect Plus 2.0 for Windows NT.

Soutěže se zúčastnilo celkem 249 firem ze 30 zemí. Komise složená z nezávislých odborníků ze 16 evropských zemí vybrala po několika jednáních celkem 25 produktů. Všech 25 firem získává cenu, spojenou s finanční odměnou, a s pozvánkou na konferenci o informačních technologiích -- Information Society Technology Conference 98. Na této konferenci o IT jsou ve dnech 30. listopadu - 1. prosince vyhlášeny výsledky této soutěže.

Na tiskové konferenci v Praze, kde byly výsledky této soutěže rovněž ohlášeny, byli stejně jako v případě ohlášení výhry produktu AEC IronWare přítomni Miloš Hayer, generální sekretář Inženýrské akademie České republiky, a prof. Petr Zůna, rektor ČVUT a president IA ČR.

Protect Plus, pro jistotu
Protect Plus for Windows NT od firmy DECROS je nadstavbou operačního systému, která je určena pro ochranu důvěrných dat. Tato ochrana citlivých informací je postavena na šifrování souborů v prostředí 32bitových operačních systémů. Použitý způsob šifrování umožňuje chránit nejen data, uložená v počítači, ale i data přenášená přes privátní či veřejné datové sítě, včetně přenosu důvěrných dat v Internetu.

Integrace do Windows 98
Šifrování je implementováno přímo na systémové úrovni souborového systému Windows 98. Tato integrace do operačního systému zajišťuje vysokou bezpečnost řešení. Rychlost přístupu k šifrovaným datům přináší uživatelům podle údajů firmy DECROS intuitivní a bezproblémové ovládání všech funkcí způsobem, jakým se ovládají ostatní systémové prostředky operačního systému Windows 98. Šifrovací produkt Protect tak rozšiřuje uživatelské rozhraní operačního systému o bezpečnostní funkce, a stává se nedílnou součástí OS.

Ochrana v každý okamžik
Chráněné soubory jsou na disku uloženy vždy v zašifrované podobě, a to od chvíle, kdy je uživatel vytvoří, po dobu, kdy s nimi pracuje, až do okamžiku jejich likvidace. Díky této technologii je proto jedno, zda uživatel přistupuje ke chráněným datům, uloženým na lokálním disku, na disketě, nebo na některém serveru sítě LAN či WAN. I když uživatel přistupuje k zašifrovaným souborům ze vzdáleného místa, soubory jsou po celou dobu přenosu v zašifrované podobě, a teprve poté jsou dešifrovány výhradně na stanici, odkud byly vyžádány. Firma DECROS uvádí, že samotný proces šifrování a dešifrování je dostatečně rychlý na to, aby umožnil průběžné zpracování i velkých objemů dat.

Jedině s klíčem
Technologie Protect zajišťuje, že jakákoliv operace s chráněným souborem (otevření, mazání, kopírování) automaticky vyžaduje zadání správného šifrovacího klíče.

Protect pracuje s klíčem délky 80 bitů, avšak umožňuje rovněž použití delších klíčů, např. s délkou 128 nebo 160 bitů. Do verze 2.O byly implementovány tři základní algoritmy -- WinCros, WinCross II a CAST. Protect rovněž umožňuje používat jiné šifrovací algoritmy.

Protect také podporuje zálohování a export šifrovaných dat, podporuje zasílání šifrované elektronické pošty, a lze jej rozšířit o hardwarové bezpečnostní prostředky pro bezpečné přihlašování do operačního systému, bezpečnou úschovu, přenos a používání šifrovacích klíčů, a pro další funkce.

Váš názor Další článek: Jak mohu ovlivnit, které soubory budou optimalizovány na rychlost při spouštění?

Témata článku: Software, Windows, Evropská unie, Systémový prostředek, Cast, Zašifrovaný data, DEC, Evropský systém, Uložená data, Zašifrovaný disk, Zašifrovaná data, Protect, Cena

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší