Wi-Fi | Router | TP-Link

Deco X90 je nejrychlejší Wi-Fi mesh router od TP-Linku. Ohromující je i cena

Rodinu meshových systémů Deco teď TP-Link doplnil o novinku jménem X90. Jde o třípásmový Wi-Fi router kategorie AX6600, který bude k dostání samostatně, nebo v sadě dvou kusů, které lze provázat kabelem i bezdrátově.

Uvnitř každé jednotky najdeme 1,5GHz čtyřjádrový procesor, karty s podporou Wi-Fi 6 a šest antén. Zařízení pracuje v pásmech 2,4 GHz (propustnost až 574 Mb/s) a na dvou 5GHz rádiích (1201 Mb/s a 4804 MB/s). Jednu z pětigigahertzových sítí lze využít právě pro připojení druhého uzlu.

Potěší, že na zádech najdeme i 2,5Gb/s ethernetový konektor, ale zároveň zklame, že klasický 1Gb/s je pouze jeden. Kdo by tak chtěl kabelem připojit více statických zařízení, bude potřebovat ještě switch. Síť lze spravovat pomocí webové administrace nebo mobilní aplikace.

Součástí softwaru je i služba HomeShield, která se stará o QoS, rodičovskou kontrolu a ochranu sítě, avšak pokročilé analýzy, statistiky a štíty jsou placenou funkcí, která stojí 6 dolarů měsíčně nebo 55 dolarů ročně.

TP-Link Deco X90 již najdeme v českých obchodech. Samostatný router stojí 9000 Kč, doporučená cena sady dvou kusů je okolo 17 000 Kč.

TP-LINK Deco X90 TP-LINK Deco X90
nabízí 2 obchody za cenu 8 999 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter
Diskuze (19) Další článek: Chrome OS po deseti letech. Urazil dlouhou cestu, přesto tápe

Témata článku: Wi-Fi, Router, Síť, Rádio, TP-Link, Dolar, Uzel, DecoWindows 11 poběží rychleji než Desítky a poradí si s novým hardwarem

Windows 11 poběží rychleji než Desítky a poradí si s novým hardwarem

** Microsoft zapracuje na podpoře tabletů a skládacích zařízení ** Windows 11 poběží na rozmanitém hardwaru různých architektur ** První testy také ukazují, že budou rychlejší než Windows 10

Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Takhle budou vypadat Windows 11. Prohlédněte si více než padesát obrázků
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft