Paměti | DDR4 | Adata

DDR4 s frekvencí 5,3 GHz: Adata posouvá limity současných operačních pamětí

Příští rok bychom se měli dočkat velkého přechodu na novou generaci operačních pamětí DDR5, nejen u serverů, ale i desktopových platforem. I operační paměti DDR4 se ale z pohledu maximální frekvence stále posouvají mimo původní specifikace.

Společnost Adata se nyní pochlubila tím, že se v rámci interního testování podařilo zvýšit frekvence pamětí řady Spectrix D50 RGB Xtreme na rekordní hodnotu. Zatímco na trhu jsou tyto paměti zatím k dostání s maximální frekvencí 5 GHz (1,6 V), týmu Adata se podařilo dosáhnout až na frekvenci 5,3 GHz (DDR-5300).

Klepněte pro větší obrázek

Aby to bylo možné, bylo nutné vybrat nejkvalitnější dostupné čipy a desky (PCB), případně přistoupit i k dalším optimalizacím. I tak se ale podařilo udržet poměrně nízké časování CL19-28-28-48. Jaké bylo nutné použít napětí, ale Adata neuvádí.

Rekord byl uskutečněn na základní desce MSI MEG B550 Unify X s přetaktovaným procesorem Ryzen 7 Pro 4750G. Zatím není jasné, jestli se takto vysoce taktovaných pamětí nakonec dočkáme v prodeji.

Diskuze (5) Další článek: Kdyby se něco stalo… Připravte už teď svůj digitální odkaz, pomůžete rodině

Témata článku: Ryzen, Rekordy, Paměti, MSI, DDR4, Přetaktování, Adata, DDR, XPG, Opera ?, Frekvence, Operační paměť, GHz, Limit, Základní deska, PCB, MSI MEG