DDR SDRAM na 500 MHz

Firma Samsung představila 128 Mb vzorky paměti DDR SDRAM s taktem 500 MHz. Tedy ve skutečnosti se jedná „jen“ o 250 MHz, zdvojených na oněch 500 MHz díky DDR technologii, ale i tak je to hodně.
Firma Samsung představila 128 Mb vzorky paměti DDR SDRAM s taktem 500 MHz. Tedy ve skutečnosti se jedná „jen“ o 250 MHz, zdvojených na oněch 500 MHz díky DDR technologii, ale i tak je to hodně. V blizké budoucnosti hodlá výrobce tyto paměti dodávat výrobcům videoakcelerátorů.

Živě komentuje: Současné běžné paměti mají takt 133 MHz (SDR SDRAM a PC133) nebo 100 MHz (DDR SDRAM a PC1600 nebo DDR200, chcete-li). Pro nejvýkonnější počítače se používají takty 150 MHz (SDR SDRAM a PC150) nebo 133 MHz (DDR SDRAM a PC2100 nebo též DDR266). Popisovaná paměť je však dvakrát rychlejší a navíc ve verzi DDR SDRAM, což její přenosovou rychlost ještě teoreticky zdvojnásobí.

Pokud začínáte jásat, že si někdy za půl roku koupíte počítač se supervýkonnou hlavní RAM pamětí, musím vás zklamat. Žádný ze stávajících ani připravovaných čipových sad pro procesory AMD, Intel nebo VIA Technologies tak rychlou DDR SDRAM paměť podporovat nebude. To si budeme tak dva nebo tři roky muset počkat.

Přes tyto problémy však můžeme mít z nových pamětí radost. Objeví se (jak výrobce nastínil) ve videoakcelerátorech, které mají přece jen poněkud vyšší nároky na RAM paměť, než je tomu v případě procesorů a hlavní RAM paměti. Však si vezměme jako příklad DDR SDRAM paměti. Pro použití jako hlavní paměť RAM stále čekáme (i když je masové uvedení na trh na spadnutí), ale na videoakcelerátorech se objevuje již celou řadu měsíců.

Diskuze (2) Další článek: Trvá vám dlouho kopírování z Windows 2000 na NT server?

Témata článku: MHz, Paměť, SDRAM, SDR, Paměti, DDR, Hlavní výrobce


Určitě si přečtěte

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 86

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 165


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize