Datrnotech distribuuje základními desky Asus

Koncem roku přijde Intel, a tím i Asus, s 300MHz procesory Mendocino.
Firma Datrontech prezentovala 16. dubna řešení v oblasti bezpečnosti v sítích od firem Raptor a Vasco. Společnost Intel zase u nás ve stejný den představila nové procesory řady Pentium II, ořezaný Pentium II na Celeron, a zdůraznila Mobile Pentium II. Den poté si pozvala firma Datrontech zástupce největšího tchajwanského výrobce základních desek, a sice firmu Asus, která je v této oblasti dokonce na Tchajwanu vyhodnocena jako výrobce nejvyšší kvalty, dokonce před Acerem.

Asus se orientuje na Intel a jeho nové procesory Pentium II a Celeron v patici Slot 1. Celeron má brzy klesnout ke sto dolarům, takže stolní systémy PC vstupní úrovně budou stát 800 až tisíc dolarů bez monitoru. Tato optimistická předpověď platí pro Spojené státy, evropské ceny bývají tradičně vyšší.

Základní desky Asus jsou zatím s čipovými sadami 440LX a 430LX, od druhého čtvrtletí Asus přichází s čipovou sadou 440BX pro Pentium II a 440EX pro Celeron. Do konce třetího čtvrtletí Asus rovněž plánuje zachovat výrobu desek s čipovými sadami 440TX. Některé desky s čipovou sadou 440BX mají integrováno rozhraní Ultra2 Wide SCSI.

Koncem roku přijde Intel, a tím i Asus, s 300MHz procesory Mendocino, které budou mít na rozdíl od 266MHz Celeronu cache 128KB druhé úrovně přímo na čipu, podobně jako Pentium Pro. Výroba procesoru Pentium Pro má v polovině roku skončit ve prospěch nového procesoru Deschutes v patici Slot II, kterým budou osazovány nejvýkonnější pracovní stanice a servery.

BIOS na základních deskách Asus lze na dálku aktualizovat a PC s těmito deskami dálkově sledovat a řídit (probuzení na dálku, probuzení po stisku mezerníku, sledování napětí, sledování teploty procesoru a stavu ventilátoru). BIOS poskytuje základní antivirovou ochranu kterou Asus doplňuje dalším softwarem.

Základní desky Asus jsou certifikovány pro operační systémy MS Windows 95, Windows NT, Novell NetWare a unixový Sun Solaris. Asus se dále zabývá i výrobou grafických karet a brzy hodlá vstoupit na trh s řešením pro servery a sítě. Grafické karty Asus podporují AGP.

Na trh notebooků firma Asus již vstoupila s vlastním patentovaným řešením chlazení. Základní desky pro notebooky lze díky využití technologie Intel Mobile Module rozšiřovat o další dvě generace procesorů. Své notebooky vybavuje jednotkami CD-ROM a 17mm DVD. Dvanáctičlánkový a 60W akumulátor má poskytnout 4-5 hodin provozu v terénu. Distribuci notebooků Asus u nás provádí AutoCont. Komponenty od firmy Asus distribuuje Datrontech.

Váš názor Další článek: Brzy končí uzávěrka přihlášek na XII. konferenci EurOpen.CZ

Témata článku: Základní desky, Asus, Bios, Raptor, Celeron a Pentium, Základ, Mezerník, Zak


Určitě si přečtěte

Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 41

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 162

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 206

Jiří Kuruc
Apple
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5