Datové služby mobilních operátorů válcují pevné připojení

Podle čerstvých výsledků měření typů připojení uživatelů v rámci auditu serverů iAudit se ukazuje na výrazný nárůst uživatelů datových služeb Eurotelu, kteří za pár dní překonají uživatele UPC chello.
Datové služby mobilních operátorů válcují pevné připojení

Jak víte ze včera zveřejněné bleskovky, Český Telecom se chlubí k dnešnímu dni počtem zřízením 15 000 ADSL přípojek. V rámci iAuditu, který monitoruje několik desítek českých webových serverů a je tak schopen poskytnou relevantní data o celkové návštěvnosti českého internetu, se monitorují i uživatelé těchto serverů.

Včera publikovaná zpráva iAuditu se zaměřuje právě uživatele a konkrétně na ty využívající alternativní metody připojení. Zpráva uvádí přehled od 40. týdne roku 2003 do 2. týdne letošního roku, pokrývá tedy něco přes 3 měsíce. V grafu tak jsou uživatelé kabelového internetu UPC chello a Karneval, mobilních operátorů Eurotel, Oskar a T-Mobile a také bezdrátového ČRa Bluetone.

Klepněte pro větší obrázek

Grafy uvádějí, kolik uživatelů jednotlivých sítí navštěvovalo měřené servery v daném týdnu.

Z grafu je velmi dobře vidět takřka saturace uživatelů UPC chello, počet uživatelů je téměř konstantní se škytnutím v období Vánoc, které poskytlo i ostatní poskytovatele připojení. Naopak je vidět agresivní nástup Eurotelu a to pochopitelně zejména od uživatelů Data Nonstop. Skutečně jen dny nás dělí od okamžiku, kdy Eurotel bude mít přes data připojeno více uživatelů, než UPC.Dobře je také vidět vliv nových datových tarifů T-Mobile. Také tento operátor nabral růstový trend a má šanci si hodně polepšit. Náskok Eurotelu je ale zatím velký. Stagnační křivka se týká také ČRa Bluetone, které nabízí zajímavé možnosti připojení a zejména v poslední době se pokrytí rozšířilo i na více míst, je tu tedy šance na větší růst. Bluetone je na tom s uživateli velmi podobně jako Karneval a i ten plánuje větší rozšiřování dostupnosti internetu.

Poslední místo Oskara nijak nepřekvapí, jednak mu chybí paušální datové tarify, stejně tak celkový počet zákazníků je menší než u jiných operátorů.

Graf iAuditu ukazuje mimo zajímavého dotahování UPC Eurotelem a poměrů mezi jednotlivými operátory také to, co už všichni dobře víme. 15 000 přípojek ADSL skutečně mnoho neznamená a hlad po připojení zahánějí jiné služby. Zejména Data Nonstop ukazuje, že být první na trhu má jasnou výhodu.

Diskuze (76) Další článek: Pentium 4 2,8 GHz bude stát stejně jako 2,6 GHz

Témata článku: Poslední šance, Mobilní opera, Oskar, Šance, Mobilní operátor, Operátor, Připojení, Opera, Dnešní přehled, Nonstop, Poslední den, Publikovaná zpráva, Relevantní data, Pevné připojení


Určitě si přečtěte

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 138

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 26

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF