DataDirect i pro IBM OS/390?

ODBC a JDBC od Intersolvu pro klientské aplikace na OS/390.
Koncem minulého týdne oznámila společnost INTERSOLV uzavření dohody s IBM. Na základě této dohody by měly být zpřístupněny vlastnosti klíčového řešení INTERSOLVu v oblasti přístupu k datům – DataDirect ODBC a JDBC – i pro klientské aplikace spouštěné na platformě OS/390. DataDirect SequeLink pro DB2 je k dispozici již dnes, pro ostatní databázové servery (včetně produktů firem Oracle, Microsoft či Sybase) se uvedení předpokládá až v průběhu příštího čtvrtletí.

Živě komentuje: Pro laika triviální problém přístupu k datům uloženým v různých databázových serverech zaměstnává již po mnoho let stovky odborníků. Za tu dobu bylo stanoveno několik standardů, v poslední době se pak na výsluní drží zejména technologie ODBC a JDBC. Zejména u standardu ODBC (Open Data Base Connectivity, původem Microsoftu) patří řešení společnosti INTERSOLV mezi ta nejlepší, přestože ani ona nejsou prosta mnohdy triviálních chyb. Když vše půjde dobře, budou se moci uživatelé systému OS/390 koncem roku připojit k celé řadě databázových serverů.

Váš názor Další článek: Kdy přišla pošta

Témata článku: Software, Microsoft, IBM, Laika, I/O


Určitě si přečtěte

Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 110

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5