Databáze nejsou jen Oracle

Patříte-li mezi příznivce databázového systému FileMaker od stejnojmenné společnosti, jistě Vás potěší zpráva o uvedení nejnovější verze pro platformy Windows a Mac OS.
Patříte-li mezi příznivce databázového systému FileMaker od stejnojmenné společnosti, jistě Vás potěší zpráva o uvedení nejnovější verze pro platformy Windows a Mac OS. Mezi hlavní novinky produktu FileMaker Pro 4.1 patří především přepracovaný ODBC SQL Query Dialog umožňující přístup k datům uloženým v konkurenčních systémech.

Živě komentuje: Česká veřejnost má pojmy, jako je databázový systém, databáze či databázový server, spjaty zejména s produktem FoxPro (FoxBase). Ten těsně po roku 1989 zahájil mohutnou ofenzívu a byl nasazen v mnoha menších informačních systémech, ale to je jiná historie. Podstatné je, že do stejné kategorie, tedy mezi tzv. desktopové databáze, spadá i zmiňovaný systém FileMaker. Svými kvalitami se řadí mezi špičku v této třídě a je vcelku dobře použitelný (pochopitelně servery firmy Oracle nenahradí, a ani nahradit nemůže). Za necelé dvě stovky dolarů (v případě upgrade z předchozí verze či z konkurenčního produktu o padesát méně) také získáte zkušební verzi ODBC ovladačů od společnosti INTERSOLV). Ve srovnání s konkurenčními produkty jsou také paměťové nároky - minimum je 8 mega, pro běžné využití je doporučeno dvakrát tolik. A to při dnešních poměrech opravdu není příliš.

Váš názor Další článek: Co znamenají chybová hlášení při instalaci Windows 98? (III. díl)

Témata článku: Windows, Oracle, Databáze, Česká veřejnost


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF