Testy

Data pod zámkem. Test šifrovacího flashdisku Kingston IronKey Keypad 200C

Účelem flashdisku nemusí být jen přenést data, ale také je uchovat v bezpečí a zabránit ostatním, aby k nim mohli přistupovat. Může se jednat o citlivé osobní či cenné firemní informace, nicméně flashdisk Kingston IronKey Keypad 200C míří především na fotografy a tvůrce obsahu. Ti se například účastní mnoha událostí spadajících pod smlouvu o mlčenlivosti a nemohou pořízený materiál nechat jen tak v úložišti foťáku.

Kingston IronKey Keypad 200 64GB IKKP200/64GB Kingston IronKey Keypad 200 64GB IKKP200/64GB
nabízí 29 obchodů za ceny od 3 320 Kč
Srovnat ceny na Živě

IronKey Keypad 200C obsahuje chytře implementované hardwarové AES-256 šifrování, které umožňuje flashku používat nezávisle na platformě. Funguje tedy s počítačem s Windows nebo na mobilu s Androi­dem. Výrobce nabízí modely s USB-A i USB-C konektorem, takže pro časté používání s mobilem nebo moderním laptopem zvolíte druhou možnost.

image.png

Flashdisk má vlastní klávesnici složenou z deseti číslic a klávesu klíče. Před prvním použitím si nastavíte heslo, které je potřeba zadat vždy předtím, než flashku vůbec zapojíte do zařízení. Když ji odemknete, máte třicet sekund pro připojení, než se opět zamkne; samovolně se zamkne také ihned po odpojení. Rozhodně nezapomeňte heslo, protože po deseti nepovedených pokusech o přihlášení se obsah smaže.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Diskuze (3) Další článek: Vesmírný infrateleskop Nancy Romanové bude lovit primordiální černé díry

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , ,