Bezpečnost | Smartphone

Data jsou cennější než telefon, přitom zabezpečení zvládnete za 15 minut. Tady je návod od A do Z

Výrobci telefonů neustále zlepšují zabezpečení telefonů a chtějí, aby vaše osobní data zůstala jen vaše. Obvykle stačí, když bude uživatel pozorný a bude dbát toho, k čemu jej telefon při prvotním nastavením nabádá. Pro ostatní případy je tady můj článek.

Pro řadu uživatelů mají data v telefonu vyšší cenu než telefon samotný. Skrze fotografie si pamatuje zásadní okamžiky našich životů, svěřujeme mu ty nejintimnějšími informace a má přistup k našim penězům atd.

Nejhorší je, že uživatelé přicházejí o data a peníze ne kvůli chybě výrobce, ale většinou protože se sami uživatelé vykašlali na zabezpečení. Může se to zdát jako zbytečnost, ale stejně musím opakovat: hlídejte telefon jako oko v hlavě, nenechávejte jej bez dozoru a věnujte čas jeho zabezpečení.

 

Věnujte zabezpečení telefonu 15 minut, a vyhnete se řešení problémů, které se mohou táhnout týdny a stát hromadu peněz

 

Ať už máte Android nebo iOS, obě platformy jsou napojené na váš uživatelský účet, ke kterému je potřeba mít silné heslo. Tady vás odkážu na test softwaru zaměřený na správce hesel, který pro vás Jirka Kuruc připravil zde:

Druhou nutností je dvoufázové, či dvoufaktorové zabezpečení. Na Google účtu můžete dvoufázové ověření zapnout přímo v nastavení svého účtu na webu. Najděte záložku Zabezpečení  1  , pak Přihlášení do Googlu. A tady zapnete Dvoufázové ověření.  2  U iOS je situace podobná: navštivte stránku appleid.apple.com, kde najděte položku Zabezpečení účtu,  3  v níž můžete dvoufaktorové zabezpečení zapnout. Oboje lze pochopitelně udělat i z telefonu, a to buď přes prohlížeč, nebo nastavení účtu.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Váš názor Další článek: Nebezpečné mikroplasty jsou všude. Teď je vědci poprvé našli i v lidské krvi

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,