Dassault s Catií o 44 % nahoru!

Nejrychleji rostoucí producent CAD systémů na světě? Od PTC přebírá tento rok štafetový kolík...
Nejrychleji rostoucí producent CAD systémů na světě? Od PTC přebírá tento rok štafetový kolík Dassault Systémes s programem CATIA: obrat vzrostl o 44 %, zisk o 41 % oproti stejnému kvartálu stejného roku. Na růstu obou ukazatelů se určitě podepsala i akvizice firmy SolidWorks a stejnojmenného programu: v počtu nových instalací dnes SolidWorks znamená plnou třetinu! Dassault si Catií nepotrpí na bombastické ohlašování nových verzí, ale na pozvolné, nicméně velmi oceňované vylepšování. V listopadu se uvádí na trh Version 4 Release 1.9, což je už několikáté postupné vylepšení proslulé čtverky běhěm krátké doby. Přesto se nejedná o žádné "desetinky": vždy to doprovází nové moduly a podstatná rozšíření. Firma navíc uvádí, že překročila magickou hranici sta tisíce svých licencí programů CADAM-CATIA; SolidWorks má již 6500 licencí, což po krátkém působení na trhu je také dobré.

SGI je dnes odvážným osamělým bojovníkem, ale válčí s giganty a to je vždy drahé: její roční obrat okolo 3 mld. USD je na 5-10 % konkurence. Proto se proslýchá, že firma hledá ženicha, a bylo by to poměrně logické – SGI by mohla využít zejména jeho pověsti a prošlapaných obchodních kanálů. Ví se už i jeden možný kandidát, kterým prý má být firma IBM. Toto opět dává určitou logiku, zejména obchodní; IBM by pohlcením SGI získala další kus počítačového trhu, který jí zatím nepatří (špičková grafika a superpočítače) a navíc pro ni pohlcení SGI neznamená, že by musela sáhnout hluboko do kapsy. Současná kapitalizace firmy SGI totiž činí něco přes 3 miliardy USD, a vhodná kombinace peněz i akcií by se současným majitelům (akcionářům) SGI mohla docela zamlouvat: současná výše akcií SGI se pohybuje okolo 14 USD, což je zhruba třetina ze slavné doby před třemi lety; vezmeme-li v úvahu běžný vzestup úrovně amerických akcií (Standard and Poor 500), je to méně než čtvrtina.

Váš názor Další článek: Intel s Digitalem jsou nečekaně obchodními partnery

Témata článku: Vhodná kombinace, Poor, Krátká doba, Současný trh, Možný kandidát, Stejný trh, Špičková grafika, Dassault


Určitě si přečtěte

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 81

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 105


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk