Dalších 33 volňásků na Internet!

VOLný zvětšuje počet přípojných bodů s tarifem Internet 2000, Praha mezi nimi ale není.
Po pádu Rakousko-Uherska si obyvatelstvo českých zemí říkalo: "300 let jsme na to čekali a už je to tady!" Obdobná hláška (bez blíže specifikované doby čekání) se proháněla našimi ulicemi koncem roku 1989. Tarif Internet 2000 tak dlouhým čekáním provázen nebyl. A pokud byl vůbec provázen nějakým očekáváním, pak to byly spíš obavy, jak to dopadne ("aby nám ten Internet zase nepodražili, paní správcová") - neboť tarif Internet 99 znal předem datum své smrti. Nu, bát už se není čeho, i když o nějaké hromadné národní oslavě na Letné také není potřeba uvažovat - z nového kabátku tohoto tarifu poněkud vyčuhují staré obnošené spodky z loňska, vylepšené pouze novou gumou v pase, seškrcující délku prvních impulsů kvůli odstranění nepopulárního "sestavovacího" poplatku (ovšem známou vlkokozožrací metodou, tj. prakticky za stejné peníze).

Nedočkali jsme se tedy ani národního svátku, v případě VOLny ani "národního" čísla (přístupného odevšad). Proč? Odpověď se nachází "nenápadně zveřejněna" (zajímavý trik, viďte) na celkem zastrčené stránce http://www.spt.cz/sluzby_home/informace_isp/index.html - a cesta k pravdě je pro jistotu vylepšena zátarasem v podobě dokumentů formátu Microsoft Office 97. Klíčový dokument se jmenuje "Obchodní podmínky pro poskytování služby INTERNET 2000", kde se (mimo jiné, samozřejmě) píše: "Lokální verze služby INTERNET 2000 se zřizuje pro poskytovatele, který má omezený počet přístupových bodů a nesplňuje podmínky uvedené v příloze č. 2 pro národní verzi služby INTERNET 2000." A copak že nám skrývá Příloha č. 2? To je velmi prosté: podmínku, aby poskytovatel měl u Telecomu přístupový bod v Praze. A to VOLny nemá - v centru Prahy je totiž taková malinká oáza v poušti monopolu, telekomunikační operátor Dattel. A ten pražský bod VOLny je u něj. No, takže tím bychom měli vysvětlenu existenci té podmínky v Příloze č. 2 - a zároveň i to, proč není VOLny přístupný odkudkoliv.

Ale nezoufejme - "czech" člověk si vždycky nějak poradí. A provozovatel služby VOLny má "Czech" v názvu (Czech On Line). Takže cena útěchy na závěr (aspoň pro někoho): Od 25. ledna se spolu se zavedením tarifu Internet 2000 zprovozňují přístupové body služby VOLny v dalších 33 (!) místech, kde dosud nebyly! Podrobný seznam je zveřejněn na VOLny s dobrou radou (také zdarma): Kdo neví, jak na tom je (tedy s VOLny, ostatní problémy se zde neřeší), ať si vytočí z normálního telefonu číslo 0971 200 111. Když to hvízdne jako modem, je to dobrý (a VOLný).

Diskuze (1) Další článek: Computer 1/00

Témata článku: Internet, Lokální verze, Klíčový dokument, Oáza, Gumy


Určitě si přečtěte

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 104

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk