Další zbraň proti Napsteru

Přežije Napster i nadále? Budou ho moci uživatelé stále plnohodnotně využívat? Je tu další překážka v podobě skupiny Anti-Napster.
Datum pro další procesy s Napsterem se blíží, protože další soudní proces byl stanoven na říjen letošního roku. Postupně se však objevují informace o tom, že Napster má stále menší šanci na přežití také díky tlaku nové skupiny společností s názvem Anti-Napster. Na druhé straně existuje celá řada organizací, které jsou ochotné Napster všelijak podpořit, ale zřejmě to stačit nebude.

Mezi přední společnosti a organizace, které podepsaly petici proti dalšímu provozovaní Napsteru (tzv. Anti-Napster Ban), patří: Motion Picture Association of America, Software and Information Industry Association, American Film Marketing Association, Association of American Publishers, American Society of Media Photographers, Professional Photographers Association, Graphic Artists Guild, Interactive Digital Software Association, American Society of Composers, Authors and Publishers, Broadcast Music, the Producers Guild of America, Directors Guild of America, Writers Guild of America, American Federation of Musicians of the United States and Canada, Reed Elsevier, American Federation of Television and Radio Artists, Office of the Commissioner of Baseball, National Basketball Association, the Songwriters Guild of America, Amsong. Z přehledu vidíte, že se především jedná o asociace zabývající se ochranou práv hudebních, literárních, televizních atd. Většina zde uvedených také v USA není moc oblíbena. Osobně mne zaráží: proč zrovna NBA je pro to, aby byl Napster zrušen? Nevidím zde totiž absolutně žádnou souvislost. Je vidět, že Napster skutečně hýbe celou Amerikou a nejen jí, ale v poslední době celým světem. V průběhu října čeká Napster těžký boj s americkými soudy. Zda vyhraje nebo ne, je opravdu těžkou otázkou; odpověď na ni se dozvíme zhruba za měsíc. Horší pro Napster je, že vznikají stále větší tlaky na soud ze všech stran.

Váš názor Další článek: X-Files aneb IBM ThinkPad X

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,