Další z CAD/CAM gigantů ztrácí své pozice

Francouzská Matra odprodala část svých CAD/CAM programů francouzsko-americkému Dassault Systémes.
Ubývání bývalých unixových gigantů v oblasti CAD/CAM ubývá poměrně rychlým tempem – jeden za rok. Celý letošní rok se obešel bez velkých překvapení, ale v jeho závěru se přece jen rozletěla velká zpráva: Dassault Systémes (ze zhruba poloviny vlastněno IBM, vývojář software CATIA) pohltil některé CAD/CAM produkty od konkurenční francouzské firmy Matra Datavision. Jedná se o produkty Euclid Styler a Euclid Machine, které budou začleněny do software CATIA a rozšíří jeho schopnosti v oblasti free-form modelingu a řízení NC strojů. Hodnota transakce nebyla oznámena, ale odhaduje se, že byla levná, okolo 3-4 mil. USD. Matra si nadále ponechává některé produkty, např. Euclid 3.

Živě komentuje: produkty od Matry, ač technolgoicky vyspělé, byly řadu let tím „posledním v řadě“ z hlediska počtu instalací. To ztěžuje Matře, která, ač je součástí obřího zbrojařského koncernu Lagardere Group, investovat do vývoje programu, ale hlavně do jeho marketingu a celosvětového šíření. Krok Dassaultu, který už předtím pohltil SolidWorks a učinil si z něj zbraň na úrovni středních CAD/CAM systémů, je neobvyklý – pohltil jen část produkce Matry a část jí nechal; je ale možné, že věci budou mít další vývoj.

Váš názor Další článek: Oracle si drží rekordní růst, u zisku dokonce větší než Microsoft

Témata článku: Software, Levný stroj, Euclid, Levná řada, CAD, Pozice, Matra, Gigant, C/C, Velké překvapení, Modeling, Tempus, Rychlý krok

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů