Další z CAD/CAM gigantů ztrácí své pozice

Francouzská Matra odprodala část svých CAD/CAM programů francouzsko-americkému Dassault Systémes.
Ubývání bývalých unixových gigantů v oblasti CAD/CAM ubývá poměrně rychlým tempem – jeden za rok. Celý letošní rok se obešel bez velkých překvapení, ale v jeho závěru se přece jen rozletěla velká zpráva: Dassault Systémes (ze zhruba poloviny vlastněno IBM, vývojář software CATIA) pohltil některé CAD/CAM produkty od konkurenční francouzské firmy Matra Datavision. Jedná se o produkty Euclid Styler a Euclid Machine, které budou začleněny do software CATIA a rozšíří jeho schopnosti v oblasti free-form modelingu a řízení NC strojů. Hodnota transakce nebyla oznámena, ale odhaduje se, že byla levná, okolo 3-4 mil. USD. Matra si nadále ponechává některé produkty, např. Euclid 3.

Živě komentuje: produkty od Matry, ač technolgoicky vyspělé, byly řadu let tím „posledním v řadě“ z hlediska počtu instalací. To ztěžuje Matře, která, ač je součástí obřího zbrojařského koncernu Lagardere Group, investovat do vývoje programu, ale hlavně do jeho marketingu a celosvětového šíření. Krok Dassaultu, který už předtím pohltil SolidWorks a učinil si z něj zbraň na úrovni středních CAD/CAM systémů, je neobvyklý – pohltil jen část produkce Matry a část jí nechal; je ale možné, že věci budou mít další vývoj.

Váš názor Další článek: Oracle si drží rekordní růst, u zisku dokonce větší než Microsoft

Témata článku: Software, Gigant, Modeling, Rychlý krok, Pozice, Euclid, CAD, Tempus, C/C, Levná řada, Matra, Velké překvapení, Levný stroj

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší