Emoji | May 2019 Update | Unicode

Další várka nových emoji: Těšte se na falafel 🧆 či skunka 🦨. Windows už je mají, ale do telefonů přijdou až na podzim

Jako každý rok, i letos nás čekají společně s novými verzemi systémů i nová emoji. Těch je na 59 a patří mezi ně například falafel 🧆, skunk 🦨. Windows 10 jsou napřed a obsahují je již od květnové aktualizace, na Android ale přijdou až ve verzi Q a na iOS společně s verzí 13.

Mezi další zástupce nových emoji patří například zívající obličej, vafle, parašutista či třeba česnek a máslo. A pokud máte nejnovější Windows 10 s nainstalovaným May 2019 Update, uvidíte je i přímo zde: 🥱🧇🪂🧄🧈🧊🦩🦻👨‍🦽👩‍🦼👩‍🦽👩‍🦽🧎‍♂️. Na mobilních platformách si ale budeme muset počkat na podzim na vydání Androidu Q a iOS 13.

Klepněte pro větší obrázek 
Tohle jsou všechny nové emoji, které přijdou na Android.

Nová emoji tak umožní vyjádřit věci, které doposud nebyly možné. Tedy za předpokladu, že správný znak najdete. Tou naštěstí již napomáhají samy systémy – na Windows je možné po vyvolání emoji panelu zkratkou Win + . (tečka) začít vyhledávat i v češtině, na Androidu i iOS často znaky nabízí přímo klávesnice po napsání slova.

Některé znaky jsou matoucí

U některých znaků ale není určeno pohlaví, jako je například příslušník/ce policie. Google tak v základu použije ve své klávesnici Gboard genderově neutrální variantu. Uživatel si ale bude moci stále dlouhým stiskem ikony vybrat, zda chce místo toho poslat ženu či muže.

Klepněte pro větší obrázek 
Některá provedení emoji se ale zásadně liší významem. (zdroj: Emojipedia)

U některých nových znaků se ale dostáváme ke klasickému problému, kdy jednotlivé= znaky vypadají na různých platformách odlišně. Například nové emoji klečícího muže 🧎‍♂️ vypadá u Googlu jako žádost o ruku, na všech dalších platformách ale vypadá zcela jinak. Verze ale ještě nemusí být finální a tak se snad dočkáme opravy. Podobnými přešlapy byl v minulosti znám hlavně Samsung, který ale většinu emoji již překreslil.

Jak je to s těmi emoji? Jsou k něčemu?

Diskuze (6) Další článek: Genetická modifikace rostlin zlepšila jejich schopnost ukládat uhlík

Témata článku: Google, Windows, Android, Windows 10, Samsung, Emoji, May 2019 Update, iOS, Policie, Unicode, Gender, Znak, Podzim, Skunk, Česnek, Emojipedia, Várka, Android Q


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 72

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 256

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky