Další snížení cen Intelů aneb gigahertz pod 500

Ještě nevstoupily v platnost nové ceny a už se objevily další, které mají platit od 29. října letošního roku.
Ještě nevstoupily v platnost nové ceny a už se objevily další, které mají platit od 29. října letošního roku.

Ceny procesorů Intel Pentium III se zploští a sníží na skutečně minimální cenu (porovnejte se současnými). Některé modely však zůstanou na stejné ceně (700 a 733 MHz), jiné budou zlevněny jen symbolicky (800 MHz).

Zajímavá je cenová politika nové řady Intel Pentium 4. Dalo by se předpokládat, že cena nejrychlejšího modelu bude obvyklých 990 USD, ale nebude tomu tak. Jak jsme již psali, bude nejdražší procesor Intel Pentium 4 na úrovni pod 800 USD (1,4 GHz verze za 625 USD, 1,5 GHz verze za 795 USD).

Živě komentuje: Podzimní bitva o zákazníka zřejmě začíná již nyní. Zatím firmy tu a tam upustí nějakou informaci o tom, jak to bude na podzim vypadat. Potom přijde na řadu bitva prodejců, který z nich bude jako první výrobek vystavovat a následně prodávat. Zároveň se rozpoutá závod uživatelů o to, kdo ony výrobky bude mít, a následně, kdo je vylepší.

Dne 29. října bude zřejmě pro Intel velmi významný den, protože uvede jak první dva procesory Intel Pentium 4, tak i nový Celeron s taktem 766 MHz. Zajímavé je, že nepřijde rychlejší Pentium III. Důvod je jasný – žádný vlastní procesor nesmí konkurovat nové řadě Pentium 4. Ta má totiž jediné poslání a zároveň nevýhodu – jednoprocesorové stroje. Procesory Intel Pentium III je možné osadit do víceprocesorových strojů, kdežto Intel Pentium 4 (alespoň prozatím) ne. Potom by mohly svým celkovým výkonem konkurovat další připravované novince – Intel Itanium.

Datum zveřejnění nových procesorů i cen je načasováno natolik přesně, že vychází 14 dní před začátkem výstavy Invex. Intel samozřejmě neplánuje celosvětové snížení cen či uvedení nové řady podle českého Invexu. Rozhodně Invex bude jedna z prvních výstav na světě, kde budou nové stroje k dispozici po oficiálním uvedení, a tudíž (byť teoreticky) i na testy a případně i prodej.

Jako vždy upozorňuji, že uvedené ceny nepochází od výrobce a nemusí odpovídat skutečnosti.

Diskuze (1) Další článek: Prohlížeč K-Meleon, to nejlepší od nejlepších

Témata článku: První uvedení, Nová řada, Snížená cena, Nový procesor, Cena, První model


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme špičkovou meteostanici. Má Wi-Fi a na webu kreslí podrobné grafy

Vyzkoušeli jsme špičkovou meteostanici. Má Wi-Fi a na webu kreslí podrobné grafy

** Vyzkoušeli jsme špičkovou poloprofesionální meteostanici ** Má skvělou venkovní sondu a Wi-Fi ** Data posílá na Weather Underground

Jakub Čížek | 20

Galerie: Navštívili jsme Cosmos Discovery. Uvidíte Sojuz, Mir i kokpit raketoplánu

Galerie: Navštívili jsme Cosmos Discovery. Uvidíte Sojuz, Mir i kokpit raketoplánu

** Brno hostí do konce léta unikátní výstavu Cosmos Discovery ** Uvidíte zde celou historii kosmonautiky ** Stovky originálů i detailních maket

Jakub Čížek, Antonín Trčálek | 4

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny