Peter Oppenheimer pred tremi mesici odhadoval nynejsi prijmy na 32,5 miliard $ a vysledek je 39,2 miliardy. Kdyz ted odhazuje 34 miliard, prijem z probihajiciho ctvrtleti by mohl byt velmi pravdepodobne vyssi nez 40 miliard.
Steve to pekne rozbehol,zvidime o 2-3 roky...
iPod zabíjí hlavně velmi velmi nekvalitní foťák. když vemu kolik dostanu za 14k v iphone 4S a kolik stojí iPod touch není co řešit. Já jsem se napálil a koupil iPod na photostream s učtem mé mámy abych fotil našeho prcka protože bydlíme daleko a nakonec leží někde ve stole protože fotky jsou katastrofa. Bych si za 8 pořídil iPod touch bez GSM čistě jako foťák. Třeba na stavbě a pod by se jich světově prodali statisíce (eyeFi absolutně zklamalo, karta která dokáže poztrácet data ....). Slušná pouzdra s krytím jsou od 2k.
Klasický Applista který nakupuje bezhlavě ve víře, že jablečné produkty jsou naprosto dokonalé, místo aby si ověřil informace a projel testy... béé 😉
krásná ilustrace:svět jde do háje, vedou ho lidi, kteří spolehají na naprosto nekompetetní voliče a ti stejní voliči mají lví podíl na zisku Applukdyby se dávaly peníze do vzdělání, tak by zmizeli politici a Apple by naopak nic nedokázal, viz naprosto objektivní srovnání iOS a Androidu:http://www.youtube.com/watch... je to naprostý debakl.....každý nad IQ tyqve musí uznat, že iOS je opravdu jen hračkafakta jsou fakta 😝
Myslíš ten Apple, který má mezi americkými studenty největší podíl?
Máš toto tvrzení něčím podložené? Zajímá mě to...
Dva roky starý graf. http://tinyurl.com/bmzvmqo... Řekl bych, že momentálně bude ten podíl ještě větší.
no mě by právě zajímal ten podíl teď...2 roky jsou v IT jako půlstoleti v průmyslu.
To jsou. Mezitím Apple vydal MBA, který dominuje žebříčkům prodejnosti notebooků + udělal slevu pro školy na starší model a do toho přišel iPad, který podílem Apple ve školách taky určitě zamíchal (směrem nahoru) 🙂
Srovnáváš jablka s hruškama. Původní příspěvek byl o platformách, ne výrobcích.. a tam to Apple stále tak jasné nemá (ačkoliv má slibně nakročeno).
No pravda, ale velká část elektroniky, kterou studenti vlastní a používají, jsou právě notebooky. A tam má Apple největší zastoupení. Pokud by byl graf o tabletech, byl by podíl trojnásobný.
takže dle grafu je 27 % b*bých studentů, zbytek za něco stojí....standardní síto :)
Chlapec, teba vidim trolovat taker v kazdej diskusii po niecim co aspon z dialky posobi ako ovocie. Ja viem, ze trolovat je zabavne, ale vies co je este zabavnejie? Mat napriklad priatelku, prist o panictvo, ist s kamaratmi na pivo. No teda.. to pivo beriem spät, neverim, ze mas 18, ale chapes co som chcel povedat nie? Vypni bednu a chod zit...
vedle, vedle, vedle 😉
praveze ta krasne vystihol 😉
vedle, vedle, vedle 😀
Zdravím kelímkáře který nemá na práci nic lepšího než urážet někoho na základě toho, co používá. Lidi mají i Ferrari a mohli si koupit kombíka s lepším kufrem a spotřebou...Najdi si holku ať máma nemusí prát tolik záclony!
Co se týče srovnání iOS vs. Android, nechápu o čem se tady bavíme. Ačkoliv nic od Apple nevlastním, tak se musím zastat iOS v tom smyslu, že je to systém pro úplně odlišného člověka. Zatímco Apple kousky (a nyní sem mohu zařadit i Windows Phone) prostě fungují tak nějak samy, mají přesně to co člověk potřebuje, tak s Android OS jsou stále nějaké trable. Ano, většinu času nějak funguje, ale pak jsou časté události, kdy je ten systém prostě nepoužitelný. Stále se něco seká, pořád to musí člověk restartovat a ladit apod. Nesnažte se mi namluvit, že je to jen chyba výrobců. Android je zkrátka roztříštěný, čímž je nestabilní a je tak vhodný jen pro lidi, kteří mají čas a počítají s tím.Druhou (a možná nejdůležitější) stránkou je bezpečnost Androidu. Právě proto, že je ta platforma tak otevřená a je na ni možné téměř vše, neměla by se dostat do rukou jakýchkoliv BFU, protože se pak stává živnou půdou pro vykradače dat (viz. ten balast na marketplace). Nevím co si mám myslet o systému, který až do verze 2.3.4 neměl v účtech podporu SSL??? (vyjma google a exchange účtů myslím)Androiďáci, mluvte si tady absolutně co chcete, ale výše uvedené nemůžete popřít ničím a zároveň výše uvedené vlastnosti nemohou překonat žádné pozitivum, které jinak OS Android má.Současně souhlasím, že iOS (i Windows Phone) je omezený systém, ale ruku na srdce, co více od telefonu opravdu potřebujete? Co mi na iOS vadí nejvíce jsou ceny přístrojů (fakt je to přeháňka) a pak úvodní obrazovka (nevím proč bych se po zapnutí měl čumět na ikony s nulovou vypovídající hodnotou)
Dej si iPhone do futrálku, ať se ti náhodou neodře, a nepruď.
Běž si vyhonit někam do kouta, na ty tvé impotentní výstřiky tu není nikdo zvědavej :)
Dobře sis zaklikal, co? 😀 Vy jabkoni jste jeden jak druhý.
Doporučuji sérii těchto videí, ať pochopíš, co od chytrého telefonu očekávám a co mi iphone (ios) nikdy nenabídne kvůli jeho jednoduchosti. Celkem jsou to čtyři videa + bonusové. Doporučuji a pak bude mnoho, ale opravdu mnoho věcí jasnějších.http://youtu.be/NMiY1kSTHZw... Bezpečnost Androidu? Android mám od roku 2009 a byl jsem/moje data/moje rodina/můj pes někdy v ohrožení? A to jsem opravdu běžný uživatel!Píšeš, že ios nemáš a přesto tady metáš argumenty, které jsi vyčetl někde v diskuzích, co si tady vymysleli fanatičtí zastánci apple.Android jsi očividně také neměl a nebo jsi absolutní nemehlo (BEZ urážky)! Z jakého důvodu je tedy Android tak oblíben a rozšířen, když je dle tebe 's Android OS jsou stále nějaké trable. Ano, většinu času nějak funguje, ale pak jsou časté události, kdy je ten systém prostě nepoužitelný. Stále se něco seká, pořád to musí člověk restartovat a ladit apod. Nesnažte se mi namluvit, že je to jen chyba výrobců. Android je zkrátka roztříštěný, čímž je nestabilní a je tak vhodný jen pro lidi, kteří mají čas a počítají s tím.' Z toho tedy vyplývá, že i můj pětapadesátiletý otec flashuje denně nové rom/kernely/updaty?Jak je roztříštěný??? To, že nemá každý telefon nejnovější verzi? Vždyť to ani ios zařízení nemají úplně všechny (navíc povětšinou chybí nejnovější vymoženosti - viz Siri, atd)! Android 2.2 Froyo (DVA roky starý) má více možností a je stále lepší (z hlediska funkcionality) jak nejnovější iOS 5/6! Roztříštěnost není negativní věc!
To su tvoje subjektivne potreby. To je vazne problem pochopit, ze su individualne ?
To bylo na mě? Jaké subjektivní potřeby máš na mysli? 😐
Roztříštěnost verzí = chci-li programovat pro Android aplikaci, musím vzít v potaz pouze taková API volání, která m inabízí stará verze, protože je ještě na velkém počtu zařízení. Tzn. nemohu využít nové API přístupy, které Google přidal do dalších verzí.Roztříštěnost HW - chci-li programovat aplikaci, musím brát v potaz od 3" do 5". Přitom by aplikace vypadala daleko lépe, kdyby byla upravená přímo pro 5" displej než aby to byla roztažená z 3".Roztříštěnost velikosti a poměru stran tabletů efektivně znamená, že nemám šanci vymyslet pro každý tablet UI dané aplikace, proto je v aplikacích Android bohužel pozadu.Systém permissions je sám o sobě nebezpečný. Jak se dozvím, že když si stáhnu novou hyper super klávesnici pro Android, která logicky potřebuje povolení čtení kláves a hesel a loginů, tak že neobsahuje trojan? Nijak, stahnu a musím doufat.
Roztříštěnost obecně - měl jsem na mysli pro uživatele, tam ho nelimituje nic nijak. Je zajímavé, že vývojáři se s tím perou a to dost úspěšně, či-li z mého pohledu je to pouze dělání z komára velblouda.Bezpečnost - a kde se u iOS před instalací dozvím, co ta daná aplikace chce? NIKDE! Kdežto u Androidu je před instalací napsáno, co ta daná aplikace chce/požaduje! Viděl jsi někdy Android Market? Přidám příklad - Czech Republic Flag Live Wall - pohyblivá vlajka na pozadí. Před instalací mi vyskočí obrazovka s permissions, viz: VAŠE POLOHAPŘIBLIŽNÁ POLOHA (POMOCÍ SÍTĚ)Umožňuje získat přístup ke zdrojům přibližné polohy, jako je například databáze mobilní sítě, je-li k dispozici, a určit přibližnou polohu tabletu. Škodlivé aplikace takto mohou zjistit, kde se přibližně nacházíte. Umožňuje získat přístup ke zdrojům přibližné polohy, jako je například databáze mobilní sítě, je-li k dispozici, a určit přibližnou polohu telefonu. Škodlivé aplikace takto mohou zjistit, kde se přibližně nacházíte.UPŘESNĚNÍ POLOHY (GPS)Umožňuje aplikaci přístup ke zdrojům přesné polohy v tabletu, jako je například systém GPS, je-li k dispozici. Škodlivé aplikace mohou pomocí tohoto oprávnění zjistit vaši polohu a mohou zvýšit spotřebu baterie. Umožňuje aplikaci přístup ke zdrojům přesné polohy v telefonu, jako je například systém GPS, je-li k dispozici. Škodlivé aplikace mohou pomocí tohoto oprávnění zjistit vaši polohu a mohou zvýšit spotřebu baterie.SÍŤOVÁ KOMUNIKACEPLNÝ PŘÍSTUP K INTERNETUUmožňuje aplikaci vytvořit síťové sokety.TELEFONNÍ HOVORYČTENÍ STAVU A IDENTITY TELEFONUUmožňuje aplikaci získat přístup k telefonním funkcím zařízení. Aplikace s tímto oprávněním může zjistit telefonní číslo a sériové číslo příslušného telefonu, zda je aktivní hovor, číslo, ke kterému je hovor připojen a podobně.SkrýtŘÍZENÍ HARDWARUOVLÁDÁNÍ VIBRACÍUmožňuje aplikaci ovládat vibrace.SÍŤOVÁ KOMUNIKACEZOBRAZENÍ STAVU SÍTĚUmožňuje aplikaci zobrazit stav všech sítí.SYSTÉMOVÉ NÁSTROJEAUTOMATICKÉ SPUŠTĚNÍ PŘI STARTUUmožňuje aplikaci spuštění ihned po spuštění systému. Toto oprávnění může zpomalit spuštění telefonu a umožnit aplikaci celkově zpomalit tablet, protože bude neustále spuštěna. Umožňuje aplikaci spuštění ihned po spuštění systému. Toto oprávnění může zpomalit spuštění telefonu a umožnit aplikaci celkově zpomalit telefon, protože bude neustále spuštěna.K čemu tedy tato aplikace potřebuje plný přístup k internetu/telefonu/polohy, když je to pouze a jenom pozadí plochy? Pokud dostatečně přemýšlím, tak si něco takového nenainstaluji (tato aplikace ti dá reklamu do oznamovací lišty).Navíc stačí číst komentáře, kde je toto napsáno od lidí, co se už napálili.Přímo při změně systémové klávesnice tě Android upozorní, že může docházet ke sběru toho co píšeš apod., tak o jaké neinformovanosti to mluvíš, když ti to tam napíše!? To že to uživatel bez skrupulí odklikne je pouze a jenom jeho problém a jeho hloupost!
U iOS se to nedozvíš, protože tam malware na Appstore v současnosti prakticky není.Ano, při změně klávesnice mě upozorní. Ale všude se píše, jak je Android super, že si tam můžu klávesnici dohrát podle potřeby, ale podle toho upozornění nepoznám, zda obsahuje keylogger nebo ne. Protože to povolení vyžaduje každá klávesnice. Tohle je zkrátka slabina Androidu, přitom by stačilo, aby se to rozšířilo o další bezpečnostní prvky (třeba k jakým serverům se daná app napojuje).Roztříštěnost pro vývojáře způsobuje to, že třeba pro tablet nejsou pořádné aplikace. No a kde nejsou aplikace, tam zatím lidé nemají motivaci to kupovat (právě tablet o aplikacích je na rozdíl od lowend telefonu, který si lidé kupují jen na volání a SMS a je jim jedno, zda má Symbian nebo Android nebo cokoliv jiného).
Malware - několik případů bylo a bylo zasáhnuto, ale nikdy nikde nemáš jistotu. Na Androidu k tomu slouží zázračné tlačítko "Nahlásit jako nevhodné" pro případ, že daná aplikace prošla přes kontrolu na Market. Nemůžeš ale tvrdit, že se na appstore nikdy malware neobjeví!Klávesnice - věř, že taková klávesnice by se na Market nedostala a pokud ano, tak by byla fofrem pryč. Je to dělání z komára velblouda a co kdyby přece a kdyby, kdyby...nešiř paniku založenou na spekulacích!Pokud máš pochybnosti, máš jednu/dvě možnosti:1. bezpečnostní aplikaci, které ti vypíší kam se co připojuje (respektive kolik toho daná aplikace odesílá/přijímá)2. ale je to i v samotném Androidu ICS. Včetně zakázání dat na pozadí pro danou aplikaci!Kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde.
To by to ale nejprve musel někdo zjistit, aby to nahlásil. Já jen říkám že by se nic nestalo, kdyby ochranu jednoduchým způsobem přímo na Marketu, resp. při instalaci aplikace zlepšil a že tvrzení, že permissions jsou dostačující, považuju za nesprávné. Android ICS je teď irelevantní. Protože ho skoro nikdo zatím nemá (což je důsledek té roztříštěnosti).
Proto jsem tam uvedl i ty bezpečnostní aplikace, ta možnost tu je.Shodneme se, že vždycky je všude co zlepšovat a více zabezpečit. V současnosti (ani v minulosti) se ale nijak méně bezpečně necítím. Možná si člověk nějaké nebezpečí neuvědomuje/nepřipouští, ale to už bych musel být vážně posedlý.Na druhou stranu u Apple se musíš spolehnout pouze na ně, což taky není ideální. Tady se můžeš spolehnout na Google, uživatele a permissions. Když něco projde do app store, tak nemáš možnost zjistit, jestli ti náhodou menstruační kalendář nečte kontakty a neposílá na pozadí premium sms (to je jenom absurdní příklad pro demonstraci!). U Androidu by u takové aplikace bylo napsáno, že má plný přístup ke kontaktům a smskám, na čelo by si musel poklepat každý kdo by to četl. To, že nikdo nečte permissions (stejně tak jako různé další podmínky) je hold problém.
Asi nevies, ze na iOS nemoze bezat aplikacia na pozadi :) Takze aj keby si si stiahol skodlivu app, bude skodit len ked ju mas zapnutu. Ak si ju stiahnes na android a tvari sa napriklad ako widget, klavesnisa alebo boh vie co, moze bezat neustale. Uz len z tohto principu je android nebezpecny.. To, ze google vobec povolil aby sa na apsore dostala aplikacia ktora skenuje moje osobne informacie a odosiela si ich na server je sialene. Tvrdit, ze je to v poriadku je ako pustit deti na minove pole, dat im do ruky hladacku min a tvrdit, ze je to bezpece, lebo si predsa mozu skontrolovat ci tam nieje mina nie? Apple najprv pole odminuje a az potom tam pusti deti. Ano moze sa stat, ze niekde ostane mina a nejake dieta pride o nozicku, ale vermi ze to bude stale menej noziciek ako keby si pustil miliony deti na pole kde su statisice min. Nejaka ta noziscka poleti do vzduchu kazdu desatinu sekundy. Mam android a bojim sa, lebo existuju app ktore naozaj potrebuju citat nejake citlive udaje koli svojmu fungovaniu, ale ako viem, ze ju nechcu aj zneuzit.. Dobre, nainstalujem vlajku a ta chce veci co nepotrebuje. 10% ludi to prekukne. Tak spravim vlajocku, na ktoru ked kliknes rozbalia sa ti kontakty... Ano app teda potrebuje pristup ku kontaktom a uz ju teda mozem stahovat? No nemozem. To, ze ta niekto upozorni co app chce ta nijak nechrani predtym, ze aj ked je to opodstatnene, ze to nieje nebezpecne.. Aby som to prirovnal k detom na minovom poli. Das detom do ruk hladacku min a posles ich hrat sa na minove pole a este detom dodas, ze ked to pipa slabo je to najskor len naboj a zabudnes im oznamit, ze vlastne to kludne moze byt mina, len je hlbsie zahrabana. No to bude noziciek a rucieciek v lufte...
A este dodam, ze na iOS dostanes moznost vybrat si, ci bude tvoja aplikacia napriklad zistovat tvoju polohu, ale aj ked jej to nepovolis, mozes ju pouzivat dalej. Na androide som si taku moznost vyberu nevsimol.. Bud suhlasis alebo mozes ist do .... .
"Roztříštěnost obecně - měl jsem na mysli pro uživatele, tam ho nelimituje nic nijak. "Nemáte pravdu. Mnohokrát jsem se setkal s aplikacemi, ktere NEBYLY k dispozici pro dané zarizeni. Duvod jsem nezjistil. Prostě nebyly k dispozici. A setkal jsem se i s pripady, kdy proste NEFUNGOVALY.Mimochodem, jedním velkym dusledkem te roztříštěnosti je to, ze treba ICS, ktery existuje snad rok, je asi na 1 % zarizeni. Obe veci limituji uzivatele. Je zbytecne si nahlavat, ze nikoliv.
Ted uz jsou to 2.5% 😝 Android jede!
Asi nevíš o tom, že některé aplikace nevidíš (1) kvůli telefonu jaký používáš (prostě když aplikace vyžaduje Tegra2, tak proč bych měl možnost si jí instalovat na htc wildfire), nebo (2) není určená pro daný region (či-li by u nás nefungovala).To ale přece není rozstříštěnost v negativním slova smyslu, ale prachsprostá logika. Nehledě na to, že 90% telefonů a tabletů mají shodné (např.) rozlišení displeje...zbylých 10% mají atypické, nicméně s žádnou limitací jsem se u Motoroly Razr (kterou jsem měl na týden testování) nesetkal - rozlišení 540 × 960! Používal jsem všechno a standardně (tím ovšem netvrdím, že některé aplikace nemusí být kompatibilní). Opět se ale potvrzuje to, že lidi rádi dělají z komára velblouda a musí si prostě kopnout! Použiji argument apple oveček - tak, když víš, že tě to bude limitovat, tak si to nekupuj, aby sis nestěžoval. Analogicky si tedy nekoupím telefon/tablet s atypickým rozlišením, abych si nestěžoval, že!"Mimochodem, jedním velkym dusledkem te roztříštěnosti je to, ze treba ICS, ktery existuje snad rok, je asi na 1 % zarizeni." Blábol!Galaxy Nexus se začal prodávat před Vánoci a ICS byl představen někdy v říjnu (proboha už si vyjasněte rozdíl mezi představením a uvedením na trh!!!). Nicméně v Google dopředu proklamovali, že ICS na stávající Nexus S (potažmo další telefony jiných výrobců) budou posílat nejdříve až po začátku prodeje Galaxy Nexus (Před Vánoci!!!). Tzn, že dříve jak po novém roce ICS na telefony Nexus S být nikdy nemohl!!! Začal se rozesílat (u nás) až někdy v únor/březen! V USA byl k dispozici v lednu. Když o tom nic nevíš, tak si aspoň nevymýšlej!PS: v čem mě limituje to, že nemám nejnovější ICS???
Neee, uz dost prosim! Neznam lepsi priklad Totalniho zoufalce. Proti tobe je "forever alone" meme borec, ktery si dava obden 2 micinky najednou. Kolik asi musi byt tvoje IQ, kdyz davas rovnitko mezi IQ a vlastnictvi toho ktereho gadgetu? O "socialnim kvocientu" ani nemluvim, ten bude pravdepodobne v zapornych cislech. Venuj se zivotu, vyraz do lesa, sezer par houbicek a pokus se zjistit neco o sobe, treba z tebe bude lepsi clovek a kdyz ne, treba budes aspon placat min pi**vin a bojovat za neco smysluplnejsiho nez je zrovna Android a Google 😉
Ziadam ta, aby si spachal samovrazdu a spravil tak svet lepsim miestom :)
Na grafech je asi překlep ... Q4 2011 má být Q2 2012. (podle http://iphonemania.mobilmania.cz/files/scr%202012_04_25%20... ... )
Názor byl 1× upraven, naposled 25. 4. 2012 02:20
Je to celé divné. Jak můžou hodnotit Q2 2012, když ten zdaleka není ukončen?
Už jsi někdy slyšel termín "fiskální rok"? Zkus si to vygooglit, možná zjistíš, že se může lišit od kalendářního roku, což je případ nejen Applu...Takže vše je naprosto v pořádku, možná kromě úrovně znalostí některých autorů příspěvků 😃
jistě, špičkový jaderný fyzik by to také nevěděl a přišlo by mu to divné, ale to je od lidí využívající iOS zařízení standardní povrchní smýšlení, děkujeme za potvrzení 😉btw, já to vím, aby ses nedivil 😝
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.