Google | Umělá inteligence | Fotografování

Další projekt Googlu na odpis: Chytrá minikamera Clips se ukázala jako drahá a docela hloupá

Google v úterý představil nové telefony Pixel, Chromebook i Wi-Fi router a chytrý repráček. Oproti minulým letům ale nepřišel s novým typem hardwaru a místo toho jeden takový ukončil. Google Clips byla malá kamerka, která automaticky vytvářela fotografie a krátké klipy. Pře dvěma lety ji Google představil, ale nyní ji už stáhl z obchodu.

Kamera Clips slouží k tomu, aby automaticky zaznamenávala, co se okolo ní děje. Teoreticky ji tak stačí postavit, aby snímala větší plochu ve vašem domě a ona sama zachytí momenty, kdy se okolo ní děje a vy sami nemáte zrovna telefon po ruce. Například první krůčky vaší ratolesti či vtipné uklouznutí na podlaze.

Klepněte pro větší obrázek 
Google Clips byla malá kamerka, která automaticky snímala své okolí.

Veškerá identifikace probíhá přitom na zařízení, do cloudu se neodesílají žádná data. Google tak musel přijít s algoritmy, které rozpoznají správnou kompozici i nežádoucí efekty, jako jsou prsty přes čočku či příliš rychlé a tím pádem rozmazané pohyby. Následně si pak uložené klipy a snímky můžete přenést do chytrého telefonu za pomoci Wi-Fi či Bluetooth.

Jak ale zmiňují zahraniční redaktoři, kteří se k novince dostali, v rámci několikatýdenního testování se sice podařilo zaznamenat několik stovek klipů, ale těch, které by stály za uchování, bylo naprosté minimum.

Kamera Clips přitom stála 249 dolarů (v přepočtu přibližně 5 700 korun), což není zrovna málo, a tak si zřejmě těžko našla své zákazníky. Není tak divu, že Google letos neuvedl novou generaci, na rozdíl od nových reproduktorů a telefonů, a tento kousek hardwaru poslal do propadliště dějin.

Podívejte se, jak Clips fungovalo:

Zdroj: The Verge

Diskuze (10) Další článek: Na spalovně odpadů sjezdovka. Takovou právě otevřeli v Kodani

Témata článku: Hardware, Google, Umělá inteligence, Wi-Fi, Fotky, Neuronová síť, Bluetooth, Fotografování, Pixel, Clips, Odpis, Klip, Kamera, Telefon, Chromebook, Google Clips, The Verge


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky