Google | Umělá inteligence | Fotografování

Další projekt Googlu na odpis: Chytrá minikamera Clips se ukázala jako drahá a docela hloupá

Google v úterý představil nové telefony Pixel, Chromebook i Wi-Fi router a chytrý repráček. Oproti minulým letům ale nepřišel s novým typem hardwaru a místo toho jeden takový ukončil. Google Clips byla malá kamerka, která automaticky vytvářela fotografie a krátké klipy. Pře dvěma lety ji Google představil, ale nyní ji už stáhl z obchodu.

Kamera Clips slouží k tomu, aby automaticky zaznamenávala, co se okolo ní děje. Teoreticky ji tak stačí postavit, aby snímala větší plochu ve vašem domě a ona sama zachytí momenty, kdy se okolo ní děje a vy sami nemáte zrovna telefon po ruce. Například první krůčky vaší ratolesti či vtipné uklouznutí na podlaze.

Klepněte pro větší obrázek 
Google Clips byla malá kamerka, která automaticky snímala své okolí.

Veškerá identifikace probíhá přitom na zařízení, do cloudu se neodesílají žádná data. Google tak musel přijít s algoritmy, které rozpoznají správnou kompozici i nežádoucí efekty, jako jsou prsty přes čočku či příliš rychlé a tím pádem rozmazané pohyby. Následně si pak uložené klipy a snímky můžete přenést do chytrého telefonu za pomoci Wi-Fi či Bluetooth.

Jak ale zmiňují zahraniční redaktoři, kteří se k novince dostali, v rámci několikatýdenního testování se sice podařilo zaznamenat několik stovek klipů, ale těch, které by stály za uchování, bylo naprosté minimum.

Kamera Clips přitom stála 249 dolarů (v přepočtu přibližně 5 700 korun), což není zrovna málo, a tak si zřejmě těžko našla své zákazníky. Není tak divu, že Google letos neuvedl novou generaci, na rozdíl od nových reproduktorů a telefonů, a tento kousek hardwaru poslal do propadliště dějin.

Podívejte se, jak Clips fungovalo:

Zdroj: The Verge

Diskuze (10) Další článek: Na spalovně odpadů sjezdovka. Takovou právě otevřeli v Kodani

Témata článku: Hardware, Google, Umělá inteligence, Bluetooth, Wi-Fi, Fotky, Pixel, Fotografování, Neuronová síť, Google Clips, Clips, Kamera, Odpis, Chromebook, The Verge, Klip, Telefon, DigiArena


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 122

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 30

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize