Windows 10 | Windows Update | May 2020 Update

Další problém Windows 10 s květnovou aktualizací: systém opakovaně požaduje aktualizaci ovladačů

Další problém Windows 10 s květnovou aktualizací: systém opakovaně požaduje aktualizaci ovladačů

Kromě systémových a kumulativních aktualizací je služba Windows Update ve Windows 10 odpovědná také za update ovladačů některých hardwarových komponent. Ve většině případů probíhají bez potíží, nicméně někteří uživatelé v poslední době narazili na problém s opakovanou výzvou k aktualizaci jednoho a téhož ovladače. O nepříjemnosti informuje server Windows Latest.

Po uvolnění velké květnové aktualizace Windows 10 May 2020 Update vydali někteří výrobci aktualizace svých ovladačů hardwarových komponent. Část uživatelů narazila na chybu, kdy se proces instalace zastaví s nejasnými chybovými hláškami. Další se potýkají s tím, že jim Windows Update opakovaně nabízí aktualizaci již aktualizovaného ovladače.

Aktualizační smyčka

Potíže s opakovaným vnucováním jedné a téže aktualizace řeší uživatelé hned v několika vláknech na stránkách Microsoft Community. Nejčastěji se problémy vyskytují u ovladačů grafických karet Intel, výjimkou ale nejsou ani produkty jiných značek.

Uvedená chyba sice nijak neznemožňuje ani nekomplikuje práci s počítačem, může být ale frustrující neboť Windows Update při každé kontrole aktualizací zobrazuje varovnou zprávu o tom, že „aktuální ovladač v počítači může být lepší než ovladač, který se pokoušíme nainstalovat.“

Klepněte pro větší obrázek 
Chybová hláška Windows Update

Rychlé řešení

Co chybu způsobuje? Nejčastější příčinou bývá problém ve vyrovnávací paměti Windows Update, případně může být potíž v tom, že něco brání v kontrole nainstalované verze ovladače. Každopádně existuje řešení, jak se chybové hlášky zbavit.

  1. Stáhněte ze stránek Microsoft Download Center nástroj pro odstraňování problémů a spusťte ho.
  2. Klepnutím na tlačítko Další zahájíte kontrolu aktualizací.
  3. V následujícím kroku zvolte možnost Hide Updates.
  4. Pokud je k dispozici aktualizace ovladače, zaškrtněte políčko vedle názvu ovladače. Jestliže uvedený ovladač nevidíte, restartujte systém a zkontrolujte aktualizace. Jakmile se zobrazí aktualizace, znovu otevřete nástroj pro odstraňování problémů a pokračujte od bodu 2.
  5. Chcete-li aktualizaci dočasně zablokovat, klepněte na tlačítko Další.
  6. Zavřete nástroj a otevřete Nastavení-Aktualizace a zabezpečení. Zde zkontrolujte aktualizace – balíček ovladače by se již neměl zobrazovat.

Uvedený postup sice neřeší příčinu problému – tu budou muset odstranit vývojáři – ale alespoň eliminuje otravné hlášení o dostupnosti nových aktualizací.

Diskuze (11) Další článek: Hodnota Nvidie je poprvé v historii vyšší než Intelu. Může za to rapidní růst obratu

Témata článku: Windows, Windows 10, Operační systémy, Intel, Aktualizace, Windows Update, May 2020 Update, Microsoft Community, Nástroj, Počítač, Chybová hláška, Windows Latest, Ovladač, Hláška, May


Určitě si přečtěte

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

** Pokračujeme ve vzpomínání na prehistorické programy ** Pročetli jsme vaše tipy v diskuzi ** A všechny ty vykopávky spustili na Windows 2000

Jakub Čížek | 74

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 88

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 110

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11