Xbox | Xbox Series X

Další potvrzení levnějšího Xboxu Series S. V bazaru se objevil nový gamepad

Představení druhého nového Xboxu je zřejmě na spadnutí. Několik nezávislých zdrojů potvrdilo, že jej Microsoft chystá. Naznačují to také různá přeřeknutí lidí přímo z redmondské společnosti. A nově máme i jeden hmatatelný důkaz.

Člověk vystupující na Twitteru pod jménem/přezdívkou Zak S sdílel fotografie a video nového gamepadu, manuálu i balení. Vše vypadá autenticky, ovladač funguje a co je hlavní – na jeho krabici stojí, že je kompatibilní s Xboxem Series X i Series S.

xbox-series-s-controller.jpg
Baleni nového ovladače pro Xbox (zdroj: Zak S / Twitter)

Zak S ověřil, že nový ovladač skutečně funguje se současnými platformami a srovnal jej na obrázcích se starší generací gamepadu. A jak se k novince vůbec dostal? Koupil jej za 35 dolarů v bazaru OfferUp.

Xbox Series S vyvíjený pod kódovým označením Lockhart by měl být výrazně levnější než Series X. Daní ale bude omezená výbava. Spekuluje se o tom, že nebude mít optickou mechaniku, dostane méně paměti (možná i menší SSD) a hlavně bude mít grafický čip s třetinovým výkonem oproti velkému sourozenci. Konzole by tak mohla být určena jen pro hraní ve Full HD, případně se více spoléhat na xCloud. Microsoft chystá na srpen další akci, takže se možná podrobnosti dozvíme na ní.

via The Verge

Diskuze (2) Další článek: AMD si patentovalo optimalizaci hybridního čipu se slabšími a výkonnými jádry

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,