Další pád cen u AMD

Firma AMD asi opět namíchne svého největšího konkurenta ve výrobě procesorů pro osobní počítače, firmu Intel. Dostála totiž všem svým předsevzetím a zlevnila procesory řady K6-2 v rozmezí od 10 do 24 %.
Firma AMD (Advanced Micro Devices) asi opět „namíchne“ svého největšího konkurenta ve výrobě procesorů pro osobní počítače, firmu Intel. Dostála totiž všem svým předsevzetím a zlevnila procesory řady K6-2 v rozmezí od 10 do 24 %. Reagovala tak na snížení cen u svého největšího „procesorového“ soka, Celeronu. Cenová válka mezi AMD a Intelem tak stále pokračuje. Ceny procesorů se tak dostaly na historické minimum. Pouze dva procesory AMD K6-2(380 a 400 MHz) a Intel Celeron 400 MHz se tak nyní pohybují nad hranicí 100 USD.

Vývoj cen se dal ovšem také očekávat. Firma AMD již totiž delší dobu prohlašuje snahu být se svými cenami o 25 % níže než. Za svého hlavního soupeře pro AMD K6-2 pak prohlásilo procesor Intel Celeron. Dalším faktem je příprava uvedení procesoru nové generace, AMD K6-3.

U firmy Intel pak mělo vliv na ceny, kromě souboje s AMD, uvedení nových modelů procesorů řady Intel Celeron běžících na frekvencích 433 a 466 MHz. U procesoru Pentium II se pak dá očekávat pád cen 28.února. V tento den totiž spatří zákazníci první Pentia III, hlavního produktového koně Intelu pro nejbližší budoucnost.

Pro zajímavost jsou uvedeny změny cen u AMD K6-2 v níže uvedené tabulce.

MHz Před Nyní Změna(%)
400 157 USD 134 USD - 15
380 133 USD 118 USD - 11
366 122 USD 93 USD - 24
350 97 USD 87 USD - 10
333 84 USD 72 USD - 15
300 73 USD 62 USD - 15
Váš názor Další článek: Yahoo a GeoCities: docela jiný případ

Témata článku: Cena, Hlavní konkurent, Největší pád, Procesory AMD


Určitě si přečtěte

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 65

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 82

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku