Další operační systém Microsoftu bude skinovatelný

Microsoft právě nabírá programátory, kteří by se měli podílet na novém uživatelském rozhraní Windows.
Microsoft právě nabírá programátory, kteří by se měli podílet na novém uživatelském rozhraní Windows. Dřívější pokusy, že by nové uživatelské rozhraní mělo být tvořeno v HTML bylo zřejmě zrušeno, protože betatesteři uvádějí, že v novějších buildech systému Neptune již nebylo. Místo toho Microsoft na svém webu zveřejnil poptávku po programátorovi, který by se měl podílet na vývoji nového uživatelského rozhraní. V popisu nechybí ani specifikace, ž by další Windows měly mít možnost různých uživatelských rozhraní s jiným vzhledem a možností úprav tohoto vzhledu. Microsoft tedy půjde také cestou skinů pro operační systém, které přizpůsobí uživatelské rozhraní dle požadavků uživatele. Skiny jsou v současnosti záležitostí více undergroundovou, oficiální podporu příliš nemají, o to je zajímavější, že Microsoft se sám rozhodl, že tímto směrem vyrazí. Bude určitě zajímavé sledovat, jak se tento fakt promítne na WindowBlinds, které již nyní dovolují úpravu vzhledu Windows. Obvyklým principem je, že ve funkcích přímo integrovaných do systému nemá konkurence moc prostoru k manévrování a časem opouští kolbiště. WindowBlinds se stále vylepšují a za dva roky, kdy lze reálně čekat první komerční nasazení nového systému, budou již samy o sobě jistě pokročilým systémem.

Z popisu práce je také vidět, že by mohly být lépe podporovány jiné uživatelské nadstavby systému, které nahrazují Explorer. Nejznámějšími jsou asi Litestep a Talisman. Pokud Windows budou dělány přímo s ohledem na možné alternativní ovládání, můžeme čekat jistě zajímavé ne tak často padající aplikace. Dá se třeba předpokládat, že Windows získají ovládání jako MacOS, přičemž na jedné takové aplikaci se již pracuje a zhruba do půl roku by měl být kompletní Finder překlopen na PC.

Diskuze (18) Další článek: Aféra: dva TH´systemy

Témata článku: Windows, Microsoft, Nejznámější systém, Uživatelské rozhraní, Skin, Talisman, Neptun, Finder, Opera, Nové rozhraní, DAL, Bude, Opera ?Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály