Další obr na scéně

V prosinci začne sériová výroba pevných disků řady Atlas V - posledního to modelu výkonných pevných disků od společnosti Quantum. Nový disk se však zdánlivě nijak neliší od svého předchůdce, disku Atlas IV.
V prosinci začne sériová výroba pevných disků řady Atlas V - posledního to modelu výkonných pevných disků od společnosti Quantum. Nový disk se zdánlivě nijak neliší od svého předchůdce, disku Atlas IV - nabízí stejné kapacitní rozmezí od 9,1 GB přes 18,2 GB až po 36,4 GB, rychlost otáčení taktéž zůstává na minimální hodnotě 7200 otáček za minutu. Stejně tak disk připojíme k širokému spektru řadičů SCSI - Ultra, Ultra2, Ultra160/m i obyčejné Fast SCSI, takže kde je změna? Především se zlepšila vyhledávací rychlost z 6,7 ms na 6,3 ms, zásadní vylepšení se však týkají zvýšení ochranných funkcí disku. Kromě systémů ochrany dat DPS (Data Protection System) a S.M.A.R.T. obsahuje disk i druhou generaci systému ochrany disku proti otřesům SPS II zvládající náraz až 250 G a čidla kontrolující teplotu a otřesy. Také se podařilo vměstnat na jednu plotnu 9,1 GB dat a tím snížit jejich celkový počet na polovinu (a tedy i výšku disku) oproti Atlasu IV. A to nejlepší na konec - cena za megabajt vychází necelých 80 haléřů.

Ceny jednotlivých disků se pohybují v rozmezí od 299 dollarů za 9 GB disk, přes 18 GB disk za 449 dollarů až po nejdražší variantu, 36 GB disk za 799 dollarů.

Váš názor Další článek: MS Office Online na dohled...

Témata článku: Sériová výroba, Disk, Obr, Zvýšený počet, Atlas, FAST SCSI, Nejlepší rychlost


Určitě si přečtěte

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 50

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 21


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu