Další low-end made in Agfa

Jestliže vás neuspokojuje webové rozlišení digitálního fotoaparátu Agfa CL 18, nevěšte hlavu. Nyní přichází na trh téměř shodný model s rozlišením „až“ 1,3 Megapixelu a opět je jeho cena lidová.

Jestliže jste četli recenzi low-end digiťáčku Agfa CL 18, pak vám jistě bude následující fotografie připadat povědomá. Drobný nápis vpravo nad objektivem však prozrazuje, že jde o model nový – CL 20.

Klepněte pro větší obrázek

Nejzásadnější změnu oproti staršímu modelu představuje rozlišení. Údajně CCD čip (CL 18 má CMOS snímač) disponuje maximálním rozlišením 1280 x 960 obrazových bodů, přičemž nastavit lze i 1024 x 768 nebo netradičních 512 x 384. Zvýšilo se také rozlišení při natáčení videosekvencí, takže je k mání jak 320 x 240 pixelů při 30ti snímcích za vteřinu, nebo při 20ti snímcích rozlišení 640 x 480 bodů. Snímací prvek by měl mít citlivost ISO 200, což je označováno jako přínos, ale podle mých informací měl stejnou citlivost i model CL 18. Větší rozlišení donutilo výrobce k implementaci slotu pro paměťovou kartu Compact Flash, i když pevná paměť zůstala zachovaná také.

Agfa slibuje vylepšenou firemní technologii PhotoGenie, jež by měla zaručit vyšší kvalitu fotografií. Podle zkušeností se starším modelem CL 30 víme, že PhotoGenie dokáže výborné kousky, ale jak se říká: necháme se překvapit… Také by měl být vylepšený ovládací software a ve standardní výbavě něco málo „softu“ přibylo navíc. O fotografických parametrech firemní materiály mlčí. Už jen z pohledu ceny se však lze s velkou jistotou domnívat, že zejména optika bude stejná jako u CL 18, tedy fixfocus (45 mm) s pevnou clonou, doplněný elektronickou závěrkou. LCD displej ani tento model nemá.

A cena? Bez třiceti korun 8.000,- včetně DPH. Cena je to bezesporu zajímavá, dokud ale neuvidíme výsledky, nemá význam vynášet domněnky nad výhodností nebo nevýhodností koupě tohoto digiťáku. Čtenářům však můžeme slíbit, že se Agfu CL 20 budeme snažit zapůjčit a výsledky testování představit v podrobné recenzi.

Zdroj: DTP Studio s.r.o.

Diskuze (4) Další článek: Fast Ethernet třeba pro ZX Spectrum

Témata článku: Compact, Podrobné testování, End, Stejný prvek, Low


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky