Další Internet zdarma – World Online startuje

A máme tu konečně další Internet zadarmo. Na www.worldonline.cz se můžete zaregistrovat a zdarma připojit k Internetu.
A máme tu konečně další Internet zadarmo. Na www.worldonline.cz se můžete zaregistrovat a zdarma připojit k Internetu. O tom, že World Online (Czcom) chystají bezplatný Internet, se již delší dobu spekuloalo. Czcom zprovoznil celonárodní číslo pro Internet 2000 a svým novým zákazníkům nabízel tříměsíční provoz zadarmo – chystal si tedy půdu pro případný start bezplatného Internetu.

Včera na tiskové konferenci Czcom již pod křídly World Online oznámil oficiální start poskytování bezplatného internetového připojení World Online a spuštění portálu Worldonline.cz.

Co tedy znamená bezplatný Internet v provedení World Online? Jediné národní číslo Internetu 2000 - 0971100811 - je lepší než u VOLného, který jednotné číslo všude nemá. K účtu dostanete 10MB e-mail schránku a 10 MB prostoru na webu. E-mailovou adresu získáte ve tvaru jmeno.prijmeni@worldonline.cz. Uživatelské jméno, kterým se přihlašujete k síti, je prostý číselný kód, který ovlivnit nemůžete. Bohužel právě váš prostor na webu je pod tímto číslem: například home.worldonline.cz/~cz002713. Není to tedy nic lákavého.

Samotný server Worldonline.cz je situován nejen jako přehled odkazů na jiné weby. Velký důraz je u něj kladen na jeho vlastní obsah s články. Přebírané agenturní zpravodajství je mícháno s vlastními články a i z celého návrhu webu je vidět, že pro Worldonline.cz je důležitější obsah, než bezplatné připojování k Internetu.

Zatím v oblasti bezplatného připojování k Internetu hraje pochopitelně prim Czech Online. Bude zajímavé, jaký vliv bude mít World Online na jeho podíl na trhu. Lidé, kteří nejsou vázáni financemi, mají pochopitelně větší tendenci migrovat. Nicméně lidé jsou také velmi líní a jen tak pro nic za nic svého poskytovatele nemění. Řekl bych, že nejčastější situací bude registrace u obou poskytovatelů, s tím, že si lidé vyzkouší World Online, jestli jim poskytne vyšší rychlost nebo lepší stabilitu připojení. Kdo používá svou schránku na volny.cz bude migrovat s nechutí, a kdo používá webový prostor na Volném, ten nemá k přechodu v podstatě důvod.

World Online bude muset velmi vylepšit konektivitu a dostatečně svou síť dimenzovat na větší počet klientů dosud měl Czcom pověst spíše poskytovatele zaměřeného na regiony Prahy a Hradce Králové. Pokud nově registrovaní uživatelé zpozorují zaváhání, vrátí se zpět k Volnému a zpět je bude World Online tlačit s několikanásobně vyšším úsilím.

Něco bezplatnosti je cítit i z Internetu Online, který poskytuje bezplatný provoz do 31. března vázaný na podpis smlouvy. Poskytnutí dlouhodobější bezplatné lhůty je vhodným krokem před zavedením bezplatného Internetu. Jako memento by mělo sloužit Czech On Line, které zavedlo bezplatný Internet a naštvalo řadu svých platících uživatelů.

Diskuze (23) Další článek: Snížení cen Palmů dorazilo i k nám

Témata článku: Internet, Zdarma, DAL, Online start, WoR, Platící uživatel, Online, Memento, WorldSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Přenosné solární nabíječky jsou určeny především pro drobnou elektroniku, ty větší si ale poradí i s notebooky velkými powerpacky nebo kombinací všeho.

Stanislav Janů
Srovnávací testSolární energie
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru