Další hřebíček do rakve: zařízení s Windows Phone 8.1 už nedostanou aktualizace aplikací

Další hřebíček do rakve: zařízení s Windows Phone 8.1 už nedostanou aktualizace aplikací

Microsoft oficiálně ukončil podporu svého mobilního operačního systému Windows Phone 8.1 před dvěma roky. Loni pak oznámil, že dnes již zastaralá zařízení přestanou dostávat aktualizace aplikací 1. července 2019. To, že čas podpory definitivně vypršel, připomněl v pondělí web Windows Latest.

Postupné ukládání Windows Phone k věčnému spánku pokračovalo v loňském roce. Microsoft 31. října přestal přijímat od vývojářů nové aplikace, takže co do té doby nebylo v oficiálním repozitáři, to se tam už nemělo šanci objevit.

Konec aktualizací

Od pondělí není možné přes Windows Phone Store získat ani aktualizace již nainstalovaných programů. V praxi to znamená nejen to, že uživatelé Windows Phone 8 a 8.1 nebudou moci využívat nejnovější funkce, ale neobdrží ani záplaty na případné bezpečnostní díry. Používáním takových programů se tak významně zvyšuje rizika nežádoucí infiltrace.

Vývojáři nadále mohou aktualizovat své aplikace, nicméně nové verze se objeví pouze na zařízeních s operačním systémem Windows 10 Mobile. Důležité aplikace, jako jsou například Facebook Messenger a WhatsApp, budou pro všechny verze mobilních systémů Microsoftu koncem tohoto roku zastaralé. Nezvratný finiš ukazuje také ukončení vývoje aplikace Facebook pro systém Windows 10 Mobile.

Jeden z posledních kroků

„Microsoft přestane distribuovat aktualizace aplikací do zařízení se systémem Windows Phone 8.x nebo starším,“ uvedla firma v oznámení z roku 2018. „Stále budete moci publikovat aktualizace všech aplikací, ty však budou zpřístupněny pouze zařízením se systémem Windows 10,“ dodala.

Podle dat AdDuplexu z roku 2017 běžela na 70 % zařízení s operačním systémem Windows Phone verze 8.1, zbylých 30 % si rozdělily Windows 10 Mobile a starší verze. Zastavení distribuce aktualizací aplikací pro stará mobilních zařízení tak ovlivní většinu zbývajících uživatelů.

Diskuze (28) Další článek: „‘Oumuamuu mimozemšťané opravdu nevyslali,“ tvrdí mezinárodní tým vědců

Témata článku: Microsoft, Windows, Operační systémy, Aktualizace, Windows Phone, Rakev, Aplikace, Win +, Windows Phone Store, Hřebíček, Windows Latest, BlackBerry OS, APL, Web Windows Latest, Zařízení, Windows +, Systém, NEDO


Určitě si přečtěte

Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Elon Musk už není nejbohatší na světě. Během jediného dne přišel o 324 miliard korun
Karel Kilián
Jeff BezosTesla MotorsElon Musk
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 209

Jiří Kuruc
Apple
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 125

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook