Operační systémy | Aktualizace | Windows Phone

Další hřebíček do rakve: zařízení s Windows Phone 8.1 už nedostanou aktualizace aplikací

Další hřebíček do rakve: zařízení s Windows Phone 8.1 už nedostanou aktualizace aplikací

Microsoft oficiálně ukončil podporu svého mobilního operačního systému Windows Phone 8.1 před dvěma roky. Loni pak oznámil, že dnes již zastaralá zařízení přestanou dostávat aktualizace aplikací 1. července 2019. To, že čas podpory definitivně vypršel, připomněl v pondělí web Windows Latest.

Postupné ukládání Windows Phone k věčnému spánku pokračovalo v loňském roce. Microsoft 31. října přestal přijímat od vývojářů nové aplikace, takže co do té doby nebylo v oficiálním repozitáři, to se tam už nemělo šanci objevit.

Konec aktualizací

Od pondělí není možné přes Windows Phone Store získat ani aktualizace již nainstalovaných programů. V praxi to znamená nejen to, že uživatelé Windows Phone 8 a 8.1 nebudou moci využívat nejnovější funkce, ale neobdrží ani záplaty na případné bezpečnostní díry. Používáním takových programů se tak významně zvyšuje rizika nežádoucí infiltrace.

Vývojáři nadále mohou aktualizovat své aplikace, nicméně nové verze se objeví pouze na zařízeních s operačním systémem Windows 10 Mobile. Důležité aplikace, jako jsou například Facebook Messenger a WhatsApp, budou pro všechny verze mobilních systémů Microsoftu koncem tohoto roku zastaralé. Nezvratný finiš ukazuje také ukončení vývoje aplikace Facebook pro systém Windows 10 Mobile.

Jeden z posledních kroků

„Microsoft přestane distribuovat aktualizace aplikací do zařízení se systémem Windows Phone 8.x nebo starším,“ uvedla firma v oznámení z roku 2018. „Stále budete moci publikovat aktualizace všech aplikací, ty však budou zpřístupněny pouze zařízením se systémem Windows 10,“ dodala.

Podle dat AdDuplexu z roku 2017 běžela na 70 % zařízení s operačním systémem Windows Phone verze 8.1, zbylých 30 % si rozdělily Windows 10 Mobile a starší verze. Zastavení distribuce aktualizací aplikací pro stará mobilních zařízení tak ovlivní většinu zbývajících uživatelů.

Diskuze (28) Další článek: „‘Oumuamuu mimozemšťané opravdu nevyslali,“ tvrdí mezinárodní tým vědců

Témata článku: Microsoft, Windows, Operační systémy, Aktualizace, Windows Phone, AdDuplex, APL, Windows +, DAL, Win +, NEDO, BlackBerry OS, Systém, Web Windows Latest, Aplikace, Windows Phone Store, Zařízení, Rakev, Windows Latest, Hřebíček, Operační systémy na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows