CES 2019 | Virtuální realita

Cybershoes jsou boty pro chůzi ve virtuální realitě. Jenže musíte u chození sedět [CES]

V listopadu minulého roku jsme psali o tom, že si Google patentoval speciální druh bot, respektive podložek pod boty, které jsou určené pro simulaci chůze ve virtuální realitě. Na veletrhu CES byly k vidění „Cybershoes“, které vychází ze stejného konceptu, ale jsou funkčně jednodušší.

Cybershoes jsou nasazovací „boty“, které se připevní na nohu jedním rychloupínacím páskem. Na spodní straně mají pouze jediný otočný válec, který je umístěn přibližně uprostřed nohy, vše okolo je pouze zaoblená kluzká plocha.

Z této konstrukce samozřejmě vychází omezení - při používání musíte sedět. To je hlavní rozdíl od patentu Googlu, který počítá s více kolečky s kontrolovanou rychlostí, díky čemuž je lze používat ve stoje.

Cybershoes jsou ale oproti tomu reálným produktem, který bude brzy v prodeji (zatím je dostupný vývojářský kit). Systém funguje poměrně jednoduše - když sedíte, klasicky „šoupete“ o podlahu, čímž roztáčíte daný válec, což se zpětně převádí do příkazu pohybu v jakékoli hře. Tímto způsobem lze upravovat rychlost a můžete tak ve hře třeba i běhat.

Jednou z výhod je takřka neomezená kompatibilita - rychlost rotace válce se namapuje ve stylu univerzálního analogového ovladače a páčky, takže lze Cybershoes používat více méně v jakékoli hře. Pro dokonalý zážitek jsou ale nutné mírné optimalizace, takže zatím je k dispozici kompatibilita s HTC Vive, Oculus a hrami jako Doom VFR, Fallout. 4 VR, Onward, Pavlov, Minecraft, Skyrim nebo Arizona Sunshine.

Abyste se ale mohli pohybovat všemi směry a otáček se snadno i kolem vlastní osy, je součástí balení i jednoduché sedátko na tyčce s kulatou podložkou, která má povrch optimalizovaný právě pro tyto boty. Cena u předběžné objednávky na Kickstarteru byla 150 eur, tedy kolem čtyř tisíc korun.

Diskuze (7) Další článek: Nový monitor Samsung SR75 vůbec nepřekáží na stole [CES]

Témata článku: Google, CES 2019, Pohyb, Virtuální realita, Minecraft, Oculus Rift, HTC, HTC Vive, Kickstarter, Euro, Boty, Vývojářský kit, Virtual, Dokonalý zážitek, CES, Reálný produkt, Spodní strana, Chození, Speciální druh, Podložka, Předběžná objednávka, Kompatibilita, Minulý rok, Stejný koncept, Arizona


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu