CV-online pohltila Profese.cz

13. června byla za účasti Esther Dysonové v Praze ohlášena akvizice serveru Profese.cz, který získala CV-Online od české společnosti Logos.
13. června byla za účasti Esther Dysonové v Praze ohlášena akvizice serveru Profese.cz, který získala CV-Online od české společnosti Logos.

Obě firmy, Logos a CV-online, spojí své databáze pracovních příležitostí a životopisů, čímž se stanou jednou z největších WWW stránek u nás s více než 25 tisíci lidmi hledajícími práci a 5 tisíci vyplněnými životopisy (). Velká pozornost je již nyní věnována zabezpečení a ochraně soukromých dat.

V současné době nabízí CV-Online všechny služby pro firmy i soukromé osoby zdarma, a v této cestě hodlá pokračovat i v nejbližší budoucnosti.

Společnost CV-Online byla založena v roce 1996 v Estonsku a je poskytovatelem personálních služeb a zprostředkovatelem pracovních příležitostí po Internetu, který působí v 7 zemích střední a východní Evropy. Na začátku letošního roku do CV-Online kapitálově vstoupila skupina mezinárodně známých investorů v oblasti IT, mezi nimi právě Esther Dysonová ze Spojených států, a new Economic Ventures z Estonska.

Investice pro celou Evropu
V současné době se pracuje na systému zpoplatnění služeb – firmy mohou platit paušálem, za přístup apod. Náklady na rozvoj serveru ve východní Evropě se mají vrátit příští rok. V následujících několika letech budou všechny peníze reinvestovány do dalšího geografického růstu. Vedle zprostředkování pracovních příležitostí v jednotlivých zemích a nabídky vyplněných životopisů bude CV-Online v tomto roce nabízet nové služby jako např. celoevropské pracovní příležitosti a databáze, a nabízet i více služeb jiného druhu, např. vývoj softwaru pro oddělení HR v různých firmách (human resources – lidské zdroje).

Esther Dysonová je známa svými investicemi rizikového kapitálu do perspektivních podniků. Zmiňme její účast v NetBeans, nastartovaném Romanem Staňkem, později zkapitalizovaném prodejem do Sun Microsystems. Většina ostatních úspěšně nastartovaných firem byla zkapitalizována převodem na akciové společnosti.

Esther Dysonová pracuje za peníze a utrácí tak, aby jí investice přinesly zisk. Její kritéria pro výběr nového byznysu jsou celkem jednoduchá. Podnik Edventure Holdings, jehož je předsedkyní, není veliký. Podíl neúspěšných projektů je v něm cca 1-2 z deseti, podíl úspěšných je 2-3 z deseti, na ostatních se pracuje. Proto se Esther Dysonová také nechytá každé příležitosti, ale zaměřuje se na jednotlivé případy. Společnost, do které kapitálově vstupuje, musí dělat něco užitečného (i když už také investovala do počítačových her), musí být profitabilní. Navíc musí mít Dysonová lidi ve firmě ráda, musí to být příjemní lidé.

Peníze z tohoto serveru mají přinést služby. V Estonsku a zbytku baltské oblasti vygeneroval server CV-Online letos půl milionu dolarů, v příštím roce se očekává obrat 5 milionů dolarů.

Její názor na investice do oblasti střední a východní Evropy (Polsko, Rusko, ČR) je, že lidé v tomto regionu jsou chudí. Udělat je bohatšími znamená učinit je lepšími pracovníky, nikoliv dát jim peníze.

Diskuze (1) Další článek: Autodesk Inventor Release 2 je v lepší společnosti

Témata článku: Dyson, Známý investor, Online, Životopis, Riziková oblast, Lidský pracovník, Východní Evropa, Neúspěšný projekt


Určitě si přečtěte

Giganti mezi nebem a zemí: poznejte 9 největších letadel světa

Giganti mezi nebem a zemí: poznejte 9 největších letadel světa

** Představíme vám devět největších letadel světa ** Patří mezi ně i známé stroje, jako je Boeing 747 či Airbus A380 ** Které letadlo je nejdelší a jaké má největší rozpětí křídel?

Karel Kilián | 7

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

** Desítky si budou ještě více rozumět s Linuxem ** V létě získají jeho jádro pro vývojáře ** Microsoft představí také Windows Terminal

Jakub Čížek | 84

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

** K vyčištění disku ve Windows nepotřebujete nástroje třetích stran. ** Postačíte si i s obyčejným nastavením. ** Zvolit si můžete i automatické promazávání dat.

Vladislav Kluska | 21

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 8

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB