Historie | Mapy | Česko

ČÚZK zveřejnil letecké snímky částí republiky z padesátých let

Na mapovém portálu ČUZK se můžete nově podívat na letecké snímky z let 1952, 1956 a 1959. Pokrytí není celorepublikové a jedná se spíše o venkov mimo velká krajská města.  V každém případě stačí přiblížit nad označenou oblast, klepnout na puntík a letecký snímek se zobrazí v novém okně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Mapový portál ČÚZK a pokrytí z roku 1952. Klepnutím na puntík zobrazíte konkrétní list

Mapový portál ČÚZK samozřejmě nabízí snímky i z dalších let a s různým pokrytím. Můžete se tedy podívat na oblasti Česka prakticky s ročním časovým rozlišením pro posledních cca 20 let.

Některá města v minulosti zveřejnila vlastní mapové sbírky. Obyvatelé Brna tak mají k dispozici kompletní letecké snímky od 50. let po současnost.

Klepněte pro větší obrázek
Mapový portál Brna s historickou leteckou mapou města od 50. let po současnost patří k těm nejpovedenějším v Česku, mezi jednotlivými lety totiž můžete pohled efektně prolínat.

Celorepublikové letecké snímky pak nabízejí i Mapy.cz, byť pro mnohem mladší období počínaje rokem 2003.  Hodí se tedy na srovnání výstavby v posledních dvou dekádách.

Klepněte pro větší obrázek
Letecké snímky na Mapy.cz
Diskuze (4) Další článek: Virgin Galactic bude připravovat astronauty na cesty na Mezinárodní vesmírnou stanici

Témata článku: Historie, Mapy, Česko, Brno, Kartografie, ČUZK, ČÚZK, Mapa, Část republiky, Pokrytí, Snímek, Letecký snímek, Část, Česká republika, Krajské město, Puntík, Portál