Banka | Fintech | Curve

Curve přestalo dočasně fungovat. Přišlo o provozovatele platebních karet. Problémy se týkají i dalších včetně Twista

Fintech startup Curve zaměřující se na zjednodušení platbě kartou dnes rozeslal informaci zákazníkům, že jeho služba je dočasně nefunkční. Úřady totiž zrušily povolení pro Wirecard, které karty zprostředkovával.

Kauza týkající se Wirecard se táhne již několik měsíců. Firma sloužila jako zprostředkovatel karetních transakcí a dodávala platební karty dalším subjektům, mezi které patřilo Curve, ale třeba i české Twisto. Nyní ale došlo k ráznému ukončení fungování britské odnože firmy tamními úřady. Vše proběhlo bez předchozího oznámení a tak dochází k situaci, kdy některé služby nemusí být dostupné.

Klepněte pro větší obrázek 
Tento e-mail rozesílá Curve aktuálně svým zákazníkům.

O problémech firmy se vědělo již dříve, a tak konkrétně Curve započalo s migrací již před měsíci, stále ale není hotov. Stalo se přímo členem asociace MasterCard. Aktuálně tak radí svým uživatelům nosit s sebou náhradní kartu pro případ, že by Curve byla zamítnuta. Prozatím není jasné, kdy dojde k obnovení fungování, firma ale uvádí, že by se mělo jednat o pouze krátkou dobu.

Podobné problémy pak mohou nastat i u dalších podniků. Wirecard využívalo třeba Crypto.com či Twisto, které firmu stále zmiňuje v rámci Obchodních podmínek pro fyzické karty, u virtuálních se ale již neobjevuje a nově firma využívá společnost Marqeta. Pokud ale máte starou kartu s bílým designem, nebude vám pravděpodobně fungovat. Twisto aktuálně zajišťuje výměnu a doporučuje využít virtuální kartu. V minulosti služby využíval i Revolut, ten ale již dle svého vyjádření přešel na jiné řešení.

Firma Wirecard na sebe v minulém týdnu uvalila insolvenci poté, co po kontrole vyšlo najevo, že na účtech firmy chybí 1,9 miliardy eur. Tyto peníze přitom na účtech pravděpodobně nikdy nebyly a jednalo se o smyšlené částky. Celkový dluh firmy je přitom podle Reuters 4 miliardy eur. Na to následoval pád akcií i zatknutí bývalého ředitele, Markuse Brauna. Ten byl obviněn, že společně s ostatními uměle navyšoval hodnotu a tržby firmy skrze falešné transakce.

Diskuze (11) Další článek: Středověký boj v Kingdom Come: V čem je kouzlo šemířských soubojů a jak se dá převést do hry

Témata článku: Mobilní aplikace, MasterCard, Peníze, Revolut, Placení mobilem, Banka, Fintech, Curve, Twisto, Transakce, Miliarda eur, Platební karta, Fungování, Reuters, Provozovatel, Firma


Určitě si přečtěte

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

** Nastavte si automatiku na každodenní rutinní záležitosti ** Propojte online služby a chytrou domácnost ** Vybrali jsme šest nejlepších služeb pro automatizaci

Karel Kilián | 14


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize