Banka | Fintech | Curve

Curve přestalo dočasně fungovat. Přišlo o provozovatele platebních karet. Problémy se týkají i dalších včetně Twista

Fintech startup Curve zaměřující se na zjednodušení platbě kartou dnes rozeslal informaci zákazníkům, že jeho služba je dočasně nefunkční. Úřady totiž zrušily povolení pro Wirecard, které karty zprostředkovával.

Kauza týkající se Wirecard se táhne již několik měsíců. Firma sloužila jako zprostředkovatel karetních transakcí a dodávala platební karty dalším subjektům, mezi které patřilo Curve, ale třeba i české Twisto. Nyní ale došlo k ráznému ukončení fungování britské odnože firmy tamními úřady. Vše proběhlo bez předchozího oznámení a tak dochází k situaci, kdy některé služby nemusí být dostupné.

Klepněte pro větší obrázek 
Tento e-mail rozesílá Curve aktuálně svým zákazníkům.

O problémech firmy se vědělo již dříve, a tak konkrétně Curve započalo s migrací již před měsíci, stále ale není hotov. Stalo se přímo členem asociace MasterCard. Aktuálně tak radí svým uživatelům nosit s sebou náhradní kartu pro případ, že by Curve byla zamítnuta. Prozatím není jasné, kdy dojde k obnovení fungování, firma ale uvádí, že by se mělo jednat o pouze krátkou dobu.

Podobné problémy pak mohou nastat i u dalších podniků. Wirecard využívalo třeba Crypto.com či Twisto, které firmu stále zmiňuje v rámci Obchodních podmínek pro fyzické karty, u virtuálních se ale již neobjevuje a nově firma využívá společnost Marqeta. Pokud ale máte starou kartu s bílým designem, nebude vám pravděpodobně fungovat. Twisto aktuálně zajišťuje výměnu a doporučuje využít virtuální kartu. V minulosti služby využíval i Revolut, ten ale již dle svého vyjádření přešel na jiné řešení.

Firma Wirecard na sebe v minulém týdnu uvalila insolvenci poté, co po kontrole vyšlo najevo, že na účtech firmy chybí 1,9 miliardy eur. Tyto peníze přitom na účtech pravděpodobně nikdy nebyly a jednalo se o smyšlené částky. Celkový dluh firmy je přitom podle Reuters 4 miliardy eur. Na to následoval pád akcií i zatknutí bývalého ředitele, Markuse Brauna. Ten byl obviněn, že společně s ostatními uměle navyšoval hodnotu a tržby firmy skrze falešné transakce.

Diskuze (11) Další článek: Středověký boj v Kingdom Come: V čem je kouzlo šemířských soubojů a jak se dá převést do hry

Témata článku: Mobilní aplikace, Peníze, Banka, Placení mobilem, Revolut, Fintech, MasterCard, Twisto, Curve, DAL, Provozovatel, Fungování, Firma, Reuters, Transakce, Platební karta, Miliarda eurHerní filosofie: sex ve hrách aneb kdy budou pixely sexy

Herní filosofie: sex ve hrách aneb kdy budou pixely sexy

Sexualita ve hrách již dávno není tabu. Přesvědčte se s námi.

Ladislav Novák
Téma
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft