Google Pay | Placení mobilem

Curve umí Google Pay, ale ještě o tom asi nemáte vědět

Fintech startup Curve zavádí podporu Google Pay. Díky tomu můžete platit telefonem s téměř jakoukoliv kartou. Curve totiž slouží jako prostředník, kdy skrze jejich kartu můžete zaplatit téměř jakoukoliv jinou platební kartou a obejít tak případnou nepodporu Google Pay ze strany vaší banky. Novinku se nám podařilo aktivovat na kartách Curve od Mastercard.

Po přidání karty do Google Pay je s ní možné platit jak na internetu, tak i v kamenných obchodech stejně, jako s jakoukoliv jinou kartou.

Do samotné aplikace Curve si můžete přidat libovolné jiné platební karty, které nemají omezení na platby u obchodníků, tzn. typicky stravenkové karty nelze použít. Po zaregistrování mezi nimi můžete přepínat a díky tomu jednou fyzickou Curve kartou platit virtuálně různými, pro které se platba chová jako klasické placení na internetu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Do aplikace Curve si můžete přidat karty z ostatních bank.

U sebe fyzicky tak nemusíte nosit více karet a postačíte si teoreticky pouze s jednou, se kterou lze i vybírat z bankomatů bez poplatku až do výše ekvivalentu 1 000 liber. Zajímavou funkcí je také možnost jednotlivé transakce až 14 dní zpětně přeúčtovat na jinou kartu, přičemž na původní se peníze vrátí a strhnou z nové.

Připravujeme podrobnosti.

Diskuze (16) Další článek: Air Bank konečně zavádí Google Pay. Placení skrze vlastní aplikaci My Air zruší

Témata článku: Google Pay, MasterCard, Fintech, Placení mobilem, NFC, Curve, Telefon, Prostředník, Platební karta, Podrobnost, Nepodpora, Novinka, Start-up

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky