Google Pay | Placení mobilem

Curve umí Google Pay, ale ještě o tom asi nemáte vědět

Fintech startup Curve zavádí podporu Google Pay. Díky tomu můžete platit telefonem s téměř jakoukoliv kartou. Curve totiž slouží jako prostředník, kdy skrze jejich kartu můžete zaplatit téměř jakoukoliv jinou platební kartou a obejít tak případnou nepodporu Google Pay ze strany vaší banky. Novinku se nám podařilo aktivovat na kartách Curve od Mastercard.

Po přidání karty do Google Pay je s ní možné platit jak na internetu, tak i v kamenných obchodech stejně, jako s jakoukoliv jinou kartou.

Do samotné aplikace Curve si můžete přidat libovolné jiné platební karty, které nemají omezení na platby u obchodníků, tzn. typicky stravenkové karty nelze použít. Po zaregistrování mezi nimi můžete přepínat a díky tomu jednou fyzickou Curve kartou platit virtuálně různými, pro které se platba chová jako klasické placení na internetu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Do aplikace Curve si můžete přidat karty z ostatních bank.

U sebe fyzicky tak nemusíte nosit více karet a postačíte si teoreticky pouze s jednou, se kterou lze i vybírat z bankomatů bez poplatku až do výše ekvivalentu 1 000 liber. Zajímavou funkcí je také možnost jednotlivé transakce až 14 dní zpětně přeúčtovat na jinou kartu, přičemž na původní se peníze vrátí a strhnou z nové.

Připravujeme podrobnosti.

Diskuze (16) Další článek: Air Bank konečně zavádí Google Pay. Placení skrze vlastní aplikaci My Air zruší

Témata článku: NFC, Google Pay, Placení mobilem, Curve, MasterCard, Fintech, Novinka, Start-up, Prostředník, Platební karta, Telefon, Podrobnost, Nepodpora


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 30

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky