Úložiště | Pevné disky | Synology

Čtyři nové NASy Synology: lepší hardware, dva gigabitové porty a sloty M.2 pro SSD

  • Čtyři nové NASy Synology: DS220+, DS420+, DS720+ a DS920+
  • Přinášejí lepší hardware a dva gigabitové ethernetové porty
  • Zajímavostí jsou sloty M.2 pro SSD v roli vyrovnávací paměti

Tchajwanský výrobce síťových úložišť Synology představil čtyři nové modely NASů pro rok 2020: DiskStation DS220+, DS420+, DS720+ a DS920+. Všechna čtyři zařízení mají upgradovaný hardware a dva gigabitové ethernetové porty. DS420+, DS720+ a DS920+ pak nabízejí také dva sloty M.2 pro cachování na SSD.

Zatímco Synology DiskStation DS220+ míří především na méně náročné uživatele, DS720+, DS420+ a DS920+ jsou určeny pro pokročilejší nasazení. Nové portfolio pokrývá domácí i firemní zákazníky, kterým nabídne dvě, respektive čtyři pozice pro osazení pevnými disky.

Synology DiskStation DS220+

Synology DiskStation DS220+ je označován jako diskové pole pro začátečníky. Navazuje na úspěšný model DS218+, který se stal ve svém segmentu úspěšným bestsellerem především díky příznivé ceně, kterou si chce zachovat i nová verze.

Zařízení je osazeno dvoujádrovým procesorem Intel Celeron J4025 s maximálním taktem až 2,9 GHz a disponuje 2 GB operační paměti v modulech DDR4, kterou lze rozšířit až na 6 GB (DS218+ měl procesor Celeron J3355 a paměti DDR3). Pro pevné disky jsou připraveny dvě pozice, přičemž podporovány jsou HDD s kapacitou až 16 TB.

Klepněte pro větší obrázek 
Synology DiskStation DS220+

Další novinkou je přidání sekundárního ethernetového portu s rychlostí 1 Gb/s. Zákazníci ho mohou využít k agregaci připojení a k přístupu v případě výpadku jedné sítě. K dispozici jsou také dva porty USB 3.0.

Jako operační systém je nainstalován Synology DiskStation Manager (DSM), který lze ovládat přes webové rozhraní. Obsahuje vyčerpávající seznam funkcí – můžete si například nastavit vlastní mediální server a přistupovat k němu odkudkoli na světě. Umožňuje také snadnou synchronizaci souborů na různých platformách a strojích, včetně Windows, MacOS, Linux, Android a iOS.

Síťové úložiště Synology DiskStation DS220+ se již prodává v amerických obchodech za doporučenou cenu 299 dolarů, což je v přepočtu asi 8600 Kč vč. DPH.

Synology DiskStation DS720+

Další novinka se dvěma pozicemi pro pevné disky se jmenuje Synology DiskStation DS720+. Od předchozího modelu se liší především lepším čtyřjádrovým procesorem Intel Celeron J4125 s maximální rychlostí až 2,7 GHz.

V základu je NAS osazen 2 GB operační paměti v modulech DDR4, které lze upgradovat až na 6 GB. Také zde jsou k dispozici dva gigabitové ethernetové porty, a kromě nich najdete na zařízení dva porty USB 3.0 a jeden eSATA. Nainstalovat lze disky s maximální kapacitou 16 GB.

Klepněte pro větší obrázek 
Synology DiskStation DS720+

Zajímavostí jsou dva sloty M.2, do kterých lze zapojit SSD, jež poté plní roli vyrovnávací paměti. To může být užitečné především v situacích, kdy diskové pole funguje například na pozici aplikačního serveru s vysokými požadavky na rychlost operací.

K dispozici je také možnost připojení expanzní jednotky Synology DX517, čímž k NASu přidáte dalších pět pozic pro pevné disky. Jelikož jsou další šachty spravovány aplikací DiskStation Manager běžící na hostitelském zařízení, jsou po připojení okamžitě připraveny k použití.

NAS Synology DiskStation DS720+ je již v prodeji ve Spojených státech za doporučenou cenu 399 amerických dolarů, což je v přepočtu přibližně 11 500 Kč vč. DPH.

Synology DiskStation DS420+

Dostáváme se k novinkám se čtyřmi šachtami – tou první a levnější je Synology DiskStation DS420+, nabízející zajímavý poměr ceny a funkcí. Jedná se v podstatě o stejné diskové pole jako DS220+ s možností připojení dvojnásobného počtu disků.

Srdcem je tedy dvoujádrový Intel Celeron J4025 s maximální rychlostí 2,9 GHz. Z výroby je zařízení osazeno 2 GB operační paměti v modulech DDR4, které lze rozšířit až na 6 GB. Do každé šachty je možné nainstalovat až 16TB disk, takže bez RAIDu lze dosáhnout celkové kapacity 64 TB.

Klepněte pro větší obrázek 
Synology DiskStation DS420+

Na zadní straně jsou k dispozici dva gigabitové ethernetové porty a jeden konektor USB 3.0 vzadu a jeden vpředu. Také tento model je vybaven dvěma sloty M.2, sloužícími k připojení SSD, jež mohou fungovat v roli vyrovnávací paměti.

Diskové pole Synology DiskStation DS420+ je už v prodeji na americkém trhu za cenu 499 dolarů, tedy v přepočtu asi 14 400 Kč vč. DPH.

Synology DiskStation DS920+

Poslední novinka míří především na náročnější uživatele, kteří vyžadují vysoký výkon a velkou kapacitu úložiště. Synology DiskStation DS920+ disponuje čtyřmi šachtami, do kterých lze nainstalovat pevné disky s kapacitou až 16 GB.

Srdcem je v tomto případě čtyřjádrový procesor Intel Celeron J4125, kterému sekundují 4 GB operační paměti v modulech DDR4 s možností rozšíření až na 16 GB RAM. Také toto pole podporuje rozšíření o dalších pět šachet pomocí expanzní jednotky Synology DX517.

Klepněte pro větší obrázek

Z hlediska konektivity můžete i v tomto případě počítat se dvěma ethernetovými porty s rychlostí 1 Gb/s, dvěma porty USB 3.0 a jedním konektorem eSATA. Ani zde nechybí dva sloty M.2 pro připojení SSD cache.

Aktuálně se NAS Synology DiskStation DS920+ prodává v USA za cenu 559 amerických dolarů, což je v přepočtu na naše přibližně 16 100 Kč vč. DPH.

Diskuze (13) Další článek: Futuristické torpédoborce třídy Zumwalt dostanou jako první hypersonické zbraně

Témata článku: Hardware, Linux, Intel, Android, USA, iOS, SSD, Úložiště, Pevné disky, NAS, Synology, Slota, CTY, DiskStation Manažer, Dobrý hardware, Pro, SSD Cache, Port, DSM, Pevný disk, Giga +, Celeron, Telefony s Androidem na Heureka.cz