Úložiště | Pevné disky | Synology

Čtyři nové NASy Synology: lepší hardware, dva gigabitové porty a sloty M.2 pro SSD

  • Čtyři nové NASy Synology: DS220+, DS420+, DS720+ a DS920+
  • Přinášejí lepší hardware a dva gigabitové ethernetové porty
  • Zajímavostí jsou sloty M.2 pro SSD v roli vyrovnávací paměti

Tchajwanský výrobce síťových úložišť Synology představil čtyři nové modely NASů pro rok 2020: DiskStation DS220+, DS420+, DS720+ a DS920+. Všechna čtyři zařízení mají upgradovaný hardware a dva gigabitové ethernetové porty. DS420+, DS720+ a DS920+ pak nabízejí také dva sloty M.2 pro cachování na SSD.

Zatímco Synology DiskStation DS220+ míří především na méně náročné uživatele, DS720+, DS420+ a DS920+ jsou určeny pro pokročilejší nasazení. Nové portfolio pokrývá domácí i firemní zákazníky, kterým nabídne dvě, respektive čtyři pozice pro osazení pevnými disky.

Synology DiskStation DS220+

Synology DiskStation DS220+ je označován jako diskové pole pro začátečníky. Navazuje na úspěšný model DS218+, který se stal ve svém segmentu úspěšným bestsellerem především díky příznivé ceně, kterou si chce zachovat i nová verze.

Zařízení je osazeno dvoujádrovým procesorem Intel Celeron J4025 s maximálním taktem až 2,9 GHz a disponuje 2 GB operační paměti v modulech DDR4, kterou lze rozšířit až na 6 GB (DS218+ měl procesor Celeron J3355 a paměti DDR3). Pro pevné disky jsou připraveny dvě pozice, přičemž podporovány jsou HDD s kapacitou až 16 TB.

Klepněte pro větší obrázek 
Synology DiskStation DS220+

Další novinkou je přidání sekundárního ethernetového portu s rychlostí 1 Gb/s. Zákazníci ho mohou využít k agregaci připojení a k přístupu v případě výpadku jedné sítě. K dispozici jsou také dva porty USB 3.0.

Jako operační systém je nainstalován Synology DiskStation Manager (DSM), který lze ovládat přes webové rozhraní. Obsahuje vyčerpávající seznam funkcí – můžete si například nastavit vlastní mediální server a přistupovat k němu odkudkoli na světě. Umožňuje také snadnou synchronizaci souborů na různých platformách a strojích, včetně Windows, MacOS, Linux, Android a iOS.

Síťové úložiště Synology DiskStation DS220+ se již prodává v amerických obchodech za doporučenou cenu 299 dolarů, což je v přepočtu asi 8600 Kč vč. DPH.

Synology DiskStation DS720+

Další novinka se dvěma pozicemi pro pevné disky se jmenuje Synology DiskStation DS720+. Od předchozího modelu se liší především lepším čtyřjádrovým procesorem Intel Celeron J4125 s maximální rychlostí až 2,7 GHz.

V základu je NAS osazen 2 GB operační paměti v modulech DDR4, které lze upgradovat až na 6 GB. Také zde jsou k dispozici dva gigabitové ethernetové porty, a kromě nich najdete na zařízení dva porty USB 3.0 a jeden eSATA. Nainstalovat lze disky s maximální kapacitou 16 GB.

Klepněte pro větší obrázek 
Synology DiskStation DS720+

Zajímavostí jsou dva sloty M.2, do kterých lze zapojit SSD, jež poté plní roli vyrovnávací paměti. To může být užitečné především v situacích, kdy diskové pole funguje například na pozici aplikačního serveru s vysokými požadavky na rychlost operací.

K dispozici je také možnost připojení expanzní jednotky Synology DX517, čímž k NASu přidáte dalších pět pozic pro pevné disky. Jelikož jsou další šachty spravovány aplikací DiskStation Manager běžící na hostitelském zařízení, jsou po připojení okamžitě připraveny k použití.

NAS Synology DiskStation DS720+ je již v prodeji ve Spojených státech za doporučenou cenu 399 amerických dolarů, což je v přepočtu přibližně 11 500 Kč vč. DPH.

Synology DiskStation DS420+

Dostáváme se k novinkám se čtyřmi šachtami – tou první a levnější je Synology DiskStation DS420+, nabízející zajímavý poměr ceny a funkcí. Jedná se v podstatě o stejné diskové pole jako DS220+ s možností připojení dvojnásobného počtu disků.

Srdcem je tedy dvoujádrový Intel Celeron J4025 s maximální rychlostí 2,9 GHz. Z výroby je zařízení osazeno 2 GB operační paměti v modulech DDR4, které lze rozšířit až na 6 GB. Do každé šachty je možné nainstalovat až 16TB disk, takže bez RAIDu lze dosáhnout celkové kapacity 64 TB.

Klepněte pro větší obrázek 
Synology DiskStation DS420+

Na zadní straně jsou k dispozici dva gigabitové ethernetové porty a jeden konektor USB 3.0 vzadu a jeden vpředu. Také tento model je vybaven dvěma sloty M.2, sloužícími k připojení SSD, jež mohou fungovat v roli vyrovnávací paměti.

Diskové pole Synology DiskStation DS420+ je už v prodeji na americkém trhu za cenu 499 dolarů, tedy v přepočtu asi 14 400 Kč vč. DPH.

Synology DiskStation DS920+

Poslední novinka míří především na náročnější uživatele, kteří vyžadují vysoký výkon a velkou kapacitu úložiště. Synology DiskStation DS920+ disponuje čtyřmi šachtami, do kterých lze nainstalovat pevné disky s kapacitou až 16 GB.

Srdcem je v tomto případě čtyřjádrový procesor Intel Celeron J4125, kterému sekundují 4 GB operační paměti v modulech DDR4 s možností rozšíření až na 16 GB RAM. Také toto pole podporuje rozšíření o dalších pět šachet pomocí expanzní jednotky Synology DX517.

Klepněte pro větší obrázek

Z hlediska konektivity můžete i v tomto případě počítat se dvěma ethernetovými porty s rychlostí 1 Gb/s, dvěma porty USB 3.0 a jedním konektorem eSATA. Ani zde nechybí dva sloty M.2 pro připojení SSD cache.

Aktuálně se NAS Synology DiskStation DS920+ prodává v USA za cenu 559 amerických dolarů, což je v přepočtu na naše přibližně 16 100 Kč vč. DPH.

Diskuze (13) Další článek: Futuristické torpédoborce třídy Zumwalt dostanou jako první hypersonické zbraně

Témata článku: Hardware, Linux, Android, iOS, USA, Intel, SSD, Úložiště, Pevné disky, NAS, Synology, Celeron, Port, DiskStation Manažer, Pevný disk, DSM, Dobrý hardware, Slota


Určitě si přečtěte

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 38

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 18

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

** Nastavte si automatiku na každodenní rutinní záležitosti ** Propojte online služby a chytrou domácnost ** Vybrali jsme šest nejlepších služeb pro automatizaci

Karel Kilián | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize