Což takhle převést zeměpisné souřadnice do 26kové soustavy, přicemzA=0Z=26
A co kdyz ti lidi adresu nechteji ?
Takze vlastne vynalezli spatne zapamatovately udaj, ktery je navic jednoduse zamenitelny.Nejsem velky fanousek what3words, ale ten system ma aspon smysl a resi zakladni problem s omyly a preklepy (tedy pokud si dokazete dat 1+1 dohromady a uvedomite si ze jste udelali chybu kdyz zjistite ze adresa je na druhe strane sveta nez byste ocekavali)Kdyz uz chteli vymejslet nesmysly, tak uz rovnou mohli vzit GPS v desetinne forme, vynasobit milionem a zkratit pomoci prevodu do sedesatctyrkove soustavy. napriklad 50.075983, 14.436458 by vypadalo takto: 2/1bF t4Xg ... ne zrovna jednoduche ale sousedni adresy budou vypadat podobne a je to jednoznacne kratsi nez GPS (ja osobne bych stale uprednostnil GPS, zvlast pokud se spokojime s nizsi presnosti (napriklad pouze 4 desetinna mista = rozliseni 11 metru)
Názor byl 1× upraven, naposled 4. 12. 2018 05:33
Než "715D.NE127.Dhule.MhIn", to už je snad lepší napsat zeměpisné souřadnice...
Možná jsem skeptik, ale NIKDO nebude dobrovolně používat nějaké 715D.NE127.Dhule.MhIn
Já si naopak myslím, že leckdo, kdo bydlí v nějaké takové odlehlé samotce, bude rád za možnost sdělit svou adresu alespoň takto.... určitě lepší než "za mostem doprava, pak čtyři kilometry rovně, projedeš takovým lesem, bacha na slona, ten má přednost i zleva, no po chvilce uvidíš jezero a srub u něj"; druhou věcí ovšem je, že tento problém řeší i včetně navigace What3Words (nebo jak se to jmenuje) a bez příslušné aplikace/databáze jsou 715D.NE127.Dhule.Mhln, stejně jako parrot.failed.casino, shodně nicneříkající...
No, v takovém případě můžeme využít úžasného systému jménem zeměpisné souřadnice...
Proč tak složitě. Po celém světě je zavedený systém pozemkových katastrů. Sice na jednom pozemku může být více adres, které je třeba následně rozlišit, ale jako základ je to to nejlepší z čeho lze vycházet.
Opravdu? Na Středním Východě (v bývalé Osmanské říši) nic takového dodnes neexistuje. Ani u nás to není zase tak odvěká záležitost, spadá do doby vlády Marie Terezie (proto "tereziánský katastr").
Kataster bol už aj pred vladou Márie Terézie. Akurát ten tzv. tereziansky kataster bol oproti predchadzajucim vylepseny o určite aspekty. Avšak kataster ako ho poznáme dnes začal vznikať až ku koncu 19. storočia keď sa zaviedla evidencia do Pozemkovej Knihy.
Ale parcely sa môžu zmeniť. Stačí urobiť geometrickým plán a máte aj hneď jednu alebo aj niekoľko nových parciel s novými cislami. Alebo pozemkove upravy v nejakom katastralnim uzemi casto prekopu hranice parciel a takisto sa zmení ich cislovanie. A to nehovorim o chybach v katastri, ked sa moze vyskytnúť pozemok bez priradeneho cisla. Kataster je živá vec a taký adresny systém potrebuje pre svoje fungovanie naopak ustáleny zaklad.
Protoze se na nekoho musite spolehat, ze ma databazi online, aktualizovanou a bez chyb. Zatimco kdyz si to vyfotite satelitem kazdej mesic klidne celou zemekouli, aplikujete AI, tak nejspis budete mit mnohem kvalitnejsi a presnejsi data.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.