CTX PR711F: jistota na stole

CT PR711F nabízí zjednodušené ovládání, čtyřportový rozbočovač USB, ovládání nastavení monitoru přímo z počítače přes sběrnici USB a plochou trinitronovou obrazovku Sony.
Petr Broža: Monitory značky CTX se na stránkách Computeru příliš často neobjevují – naposledy to byl 17" model PR711T; PR711F je vylepšeným nástupcem. Hlavní změnou (k lepšímu) je zjednodušené ovládání, čtyřportový rozbočovač USB, ovládání nastavení monitoru přímo z počítače přes sběrnici USB a plochá trinitronová obrazovka Sony. Za svoji cenu tak nabízí až nevídané parametry.

Konečně jednoduchost
Monitor CTX PR711T měl velice bohatou nabídku OSD, bohužel se ovládala příliš mnoha tlačítky. To je u PR711F zjednodušeno, tlačítka jsou pouze čtyři: jedno slouží k přepínání hlavní nabídky (jas, geometrie, poloha obrazu, barvy apod.), druhé k přepínání položek v nabídce a konečně plus a minus ke změně nastavení položky.

Pro nastavení dobré geometrie nabízí monitor téměř všechny funkce, které byste mohli potřebovat, chybí snad jen jemné dolaďování pravých úhlů v rozích, se stejným problémem jsem se setkal již u PR711T. S laděním geometrie nejspíše strávíte trochu času, ale s výsledkem byste měli být spokojeni.

Nabídka OSD má ještě jednu příjemnou vlastnost – zobrazuje informaci o použitém rozlišení, o vertikální (v Hz) i horizontální (v kHz) frekvenci.

Kvalita na 1152 × 864 bodů
Obraz je velice ostrý, kontrastní, má minimální chyby v konvergenci, moaré žádné. Pokud nejste s konvergencí spokojeni, lze velice jemně ladit v obou směrech. I když monitor umí velice vysoká rozlišení, od 1 280 × 1 024 (85 Hz) se ostrost a kvalita obrazu ztrácí – maximální rozlišení monitoru je 1 600 × 1 200 při 75 Hz. Doporučené rozlišení pro práci bych viděl na 1 152 × 864 bodů, kdy monitor umí 100 Hz. Zde má obraz ještě všechny dobré vlastnosti, o nichž jsem se zmínil. Navíc je to pro sedmnáctky ideální a pravděpodobně nejpoužívanější rozlišení (1 280 × 1 024 už je příliš malé pro normální práci, pokud zrovna nepracujete s Photoshopem).

Drobnost, která potěší
Nejvíce mě potěšila možnost ovládat nastavení monitoru přímo z Ovládacích panelů. Propojíte počítač s monitorem pomocí dodaného kabelu USB, doinstalujete malou utilitku z diskety a do nastavení obrazovky v Ovládacích panelech se přidá nová záložka, kterou je možné nastavit všechno, co z nabídky OSD, samozřejmě daleko pohodlněji. Propojovací kabel navíc zpřístupní 4portový rozbočovač USB v monitoru, takže si klidně připojíte svůj skener a mechaniku ZIP, aniž byste museli pod stůl. Dva porty jsou vzadu na podstavci, dva z boku – jsou tak daleko lépe přístupné, a pokud často připojujete a odpojujete mechaniku ZIP USB (můj případ), nemusíte stále odsunovat monitor, abyste se k portům dostali.

Vy ho ještě nemáte?
Celkově na mě CTX PR711F působí velice dobře. Ovládání monitoru přes USB, kvalitní obraz a dobré frekvence, to vše mluví jasně pro. Drobné výtky stojí při takto zajímavé ceně opodál.
17" monitor s trinitronovou maskou
CTX
PR711F
Zdroj: Konsigna, Praha
Telefon: (02) 67 99 31 11
Cena: 13 990 Kč bez DPH
17 067 Kč vč. DPH
Záruka: 3 roky
Parametry: úhlopříčka 17", obrazovka Flat Trinitron, rozlišení 1 600 × 1 200 při 75 Hz, rozteč bodů 0,24 mm, TCO99
Váš názor Další článek: Czech On-line opět prodán

Témata článku: Jistota, Monitor, Sto, Maximální zjednodušení, Stol, Flat, Jemné rozlišení, Dobré ovládání


Určitě si přečtěte

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 51

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 33

David Polesný
VánoceNotebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5