ČTÚ zakázal Telecomu zavést od října nové internetové tarify

Stížnosti alternativních operátorů a ISP vůči novým podmínkám plateb za přístup na internet byly vyslyšeny. ČTÚ to Telecomu zarazil.
Český telekomunikační úřad vydal předběžné opatření, kterým zakazuje Českému Telecomu od října zavést nové tarify připojení k internetu. Předseda úřadu David Stádník řekl ČTK, že Telecom nedodržel postupy, které mu ukládá telekomunikační zákon ve vztahu k zákazníkům.

Český Telecom zatím toto předběžné opatření neobdržel, proto se zatím k dalším krokům nevyjádřil, pochopitelně ale z tohoto rozhodnutí nadšený není.

Jak jsme již několikrát podrobně informovali, ČTc chtěl od října zavést nový model účtování přístupu na Internet, kde by oddělil zvlášť platbu Telecomu a zvlášť ISP. Současný tarif rozděluje zákazníkovy platby Telecomu na platbu pro Telecom a pro ISP. Telecom spolu s tímto záměrem představil i nové ceny za toto připojení k Internetu nazvané Internet Plus. Ty jsou nižší než současný Internet 2002, ale nejsou v něm obsaženy právě ony platby ISP.

Samotní poskytovatelé několikrát vydali společná tisková prohlášení, z nichž to poslední z minulého pátku bylo nejnaléhavější. Právě k pátku měli totiž ISP podepsat nové smlouvy s Telecomem a protestovali proti způsobu, jakým Telecom podpis této smlouvy vyžadoval.

V současné době tak bylo vydáno předběžné opatření, neznamená to ale, že nové tarify nebudou v říjnu zavedeny, či nebudou zavedeny později. Pokud zavedeny nebudou, prostě by měl nejspíše platit nadále stávající stav, byť Telecom smlouvy s ISP ke konci září již vypověděl (text předběžného opatření není zatím na ČTÚ k dispozici, proto nevíme, zda je tento bod obsažen). Důležité je, že nyní je tak čas v klidu vše projednat a definovat nové podmínky.

Cenové tabulky a přehledy výhodných tarifů tak můžeme dát k ledu, protože je docela možné, že vše nakonec bude jinak.

Diskuze (28) Další článek: V Evropě je nedostatek pamětí DDR333

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,