Čtrnáct dní

Počítačové události 8.2. - 14.2.1997
Konečně peering, i když "malý". Poslední největší internetovou událostí v Čechách je zpráva, že před pár dny došlo k historicky prvnímu propojení v rámci NIXu, kdy začal trojstranný peering mezi sítěmi Bohemia.Net, PVTnet a sítí firmy GTS.

Amelio v tom zůstane sám. Proud nových zpráv od Apple není pro firmu ani nadále příliš příznivý. Kromě očekávané restrukturalizace a propouštění, jehož postup bude vyhlášen koncem března, odešli z firmy čtyři přední pracovníci Fred Forsyth, Satjiv Chahil, Christopher Escher a John Floisand. Tím se uvolnilo místo

např. pro Steva Jobse, jehož návrat do vedoucích pozice je velmi pravděpodobný. Vzhledem k tomu, že důvěra odborné veřejnosti ve schopnosti současného CEO Gilberta Amelia postupně slábne, může být propouštění špiček prvním signálem těžké personální krize.

Explorer 4.0 už v březnu? V průběhu týdne oznámil Microsoft uvolnění vývojářské verze čtverky Internet Exploreru už na polovinu března. Podle některých odborníků firmě Netscape nezbývá, než se začít soustředit na vývoj aplikací pro NC, neboť je pravděpodobné, že Navigator bude během roku převálcován Explorerem. Vzpomínáte na začátek loňského roku, kdy kdekdo tvrdil, že Explorer nemá šanci?

Extrémně rychlá lokalizace. Microsoft uvolnil finální Windows NT 4.0 Workstation v české verzi. V nejbližších číslech našich časopisů přineseme podrobnou recenzi.

Firmy Compaq a HP zahájily cenovou válku. Obě nyní nabízejí na americkém trhu slušně vybavené počítače za cenu pod tisíc dolarů, čili pod třicet tisíc korun.

Fractal Design a MetaTools v jednom. V polovině února bylo ohlášeno spojení dvou softwarových firem působících v oblasti grafických programů v poměru 60:40 % (MetaTools:Fractal Design). Firma MetaTools je známá především svými produkty KPT, Bryce, Goo a další, Fractal Design známe díky netradičnímu Painteru a RayDream Studiu. Doufejme, že výsledek spojení obou grafických kouzelníků bude neméně kouzelný.

Nové internetové domény přinášejí ulehčení, ale také horší orientaci. Zatímco dosud stačilo při vyhledávání firmy na síti znát její jméno, opentlit je předponou www. a příponou .com, nyní budeme muset při hledání adresy více přemýšlet o tom, čím se dotyčná firma zabývá. Společnost IAHC oznámila, že koncem roku přibude minimálně sedm nových domén nejvyšší úrovně, například .firm pro obchodní firmy nebo .store pro virtuální obchodní domy.

Váš názor Další článek: Nové produkty z oblasti přenosných počítačů

Témata článku: Microsoft, Apple, Fred, Gilbert, Escher, Goo, Fractal, Netradiční pár


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu