Čtenáři ŽIVĚ: Ptejte se Jiřího Deváta, generálního ředitele Microsoftu ČR

Po kratší pauze opět přicházíme s možností položit otázku známé osobnosti z IT scény. Tentokrát naše pozvání přijal představitel nejznámější softwarové společnosti na světě, generální ředitel české pobočky Microsoftu, Jiří Devát. Až do neděle můžete psát vaše dotazy do diskuze k tomuto článku.
Čtenáři ŽIVĚ: Ptejte se Jiřího Deváta, generálního ředitele Microsoftu ČR
I když jste na stránkách Živě pár týdnů o možnosti klást otázky zajímavým osobnostem z branže neslyšeli, neznamená to, že bychom vám tuto možnost odepřeli. Naopak, od této chvíle se budete s cyklem „čtenářských rozhovorů“ setkávat pravidelně.

Nabízíme vám, jako již dříve, možnost položit jakoukoli otázku vybrané osobnosti. Z vašich dotazů vybereme ty nejzajímavější, na které náš pozvaný host odpoví. Nejde tedy v žádném případě o jednoduchý chat – vše se nese v duchu klasického rozhovoru - odpovědi jsou tedy promyšlené, věcné a delší, než na jaké jste zvyklí u běžného chatu. Interview je plně ve vaší režii a záleží jen na vás, jak bude výsledný rozhovor vypadat!

Klepněte pro větší obrázekV dnešním dílu Čtenářů ŽIVĚ máte možnost oslovit možná nejvýznamnější osobnost mezi softwarovými firmami v ČR. Ing. Jiří Devát je generálním ředitelem české pobočky společnosti Microsoft, jejíž šíře působení se nedá s ostatními IT firmami srovnávat.

Jiří Devát se narodil 11. února 1969. V roce 1992 absolvoval obor teorie automatizace a řízení na Technologické fakultě Vysokého učení technického v Brně (dnes součást zlínské Univerzity Tomáše Bati). Již předtím dostal příležitost vyzkoušet si studia v zahraničí, když vyhrál konkurs na dvouměsíční stáž na Tokyo Institute of Technology. Další vědomosti získal na Swinburne University of Technology v Melbourne, kam odletěl studovat počátkem roku 1996 s podporou grantu od australské vlády. Získal zde certifikát Business Administration.

Nabyté znalosti posléze přenášel do praxe – nejdříve ve firmě Themos Systém Partner, s. r. o. (1993 – 1997) a od roku 1997 v české kanceláři společnosti Microsoft. Jiří Devát byl řízením české pobočky pověřen v červenci roku 2000. Do této doby vedl ve firmě obchodní skupinu zabývající se velkými a středními zákazníky.

Okruhy možných otázek snad ani nemusíme naznačovat. Jsou jimi samozřejmě působení Microsoftu v České republice, chystané novinky v operačních systémech a jiných SW balících. Zapomenout byste neměli ani další aktivity Microsoftu jako hardware (ovládací zařízení apod.) nebo zábavní sféru (konzole Xbox). Nebudeme se ale bránit i dalším zajímavým dotazům, pokud budou dostatečně smysluplné a konkrétní.

Své dotazy pište do diskusního fóra pod článkem. Uzávěrka tohoto dílu Čtenářů ŽIVĚ je v neděli 16. listopadu v 17:00 hodin.

Diskuze (195) Další článek: Viry slaví dvacáté narozeniny

Témata článku: Hardware, Microsoft, Melbourne, Jiří, Ředitel, Střední zákazník, Grant, DEVA, University of Tokyo, Čtenáři, Výsledné dílo, Kancelář společnosti, Tokyo, Živě, Generální ředitel, Gen


Určitě si přečtěte

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 136

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 31

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 56

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky