Creative uvádí Video Blaster MovieMaker

MovieMaker je USB krabička, která převádí video rovnou do formátu MPEG-2.
MovieMaker se připojuje na běžné USB a využívá jeho kapacity až do úrovně 6 Mbitů za sekundu. Když chcete nyní v reálném čase komprimovat do MPEG-2 na PC, potřebujete vhodnou grafickou či videokartu a také výkonný počítač; MovieMaker tyto komponenty vytlačuje mimo počítač a přes USB do něj tečou již hotová data.

Dodávané programové vybavení umožňuje přidávat titulky, zvukový doprovod, prolínat různými efekty jednotlivé videoklipy a podobně. Z programu lze také rovnou hotová díla vypálit na CD včetně formátu VideoCD.

MPEG-2 komprese MovieMakeru umožňuje komprimovat jednu minutu videa do 31 až 46 MB dat. MPEG-1 má volitelný bitrate od 0,5 do 2 Mbitů za sekundu, MPEG-2 lze volit od 1 do 6 Mbitů. Podle specifikací to vypadá, že nebude k dispozici video výstup, ale jen vstup pro digitalizaci. Při záznamu zpět na kazetu tak bude nutné využít třeba výstup z vhodné grafické karty.

Video Blaster MovieMaker se objeví na trhu v listopadu za cenu okolo 200 dolarů s tím, že do Evropy se zřejmě dostane s několikaměsíčním časovým posunem.

Nasazení MovieMakeru tak lze čekat především u fanoušků domácího videa, kteří si chtějí upravit své nahrávky, stejně tak půjde Move Maker využít jako digitální videorekordér při převodu videokazet na cédéčka. Nasazená cena není úplně nejmenší, ale vyrovnává náklady na tradiční doplnění počítače potřebnými komponenty.

Diskuze (10) Další článek: Computer 20/00

Témata článku: Video, Move, Hotové video, Vid, Jednotlivé video, Reálné nasazení, MOV, Běžný převod


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu