Cože, vy jste se ještě neregistrovali?

Pokud patříte k pravidelným čtenářům internetového magazínu Živě.cz, jistě vám v posledních dnech neunikla informace o spuštění možnosti registrace čtenářů.

Registrace s sebou přináší několik výhod:

  • stejná nezcizitelná přezdívka na našich webech: Živě.cz, MobilMania.cz, Doupě.cz a AutoRevue.cz,
  • nezobrazování vaší IP adresy u vámi napsaných příspěvků,
  • zjednodušené vyplňování osobních údajů v soutěžích a diskuzích,
  • přístup do speciálních sekcí jednotlivých webů.

Do budoucna bude služeb pro registrované čtenáře ještě přibývat.

Registrace

Chcete se registrovat a nevíte jak na to? V tom případě si přečtěte následující krátkou instruktáž o registraci a následné obsluze vašeho účtu na Živě.cz.

Klepněte pro větší obrázek

Registrace čtenářů probíhá na internetové adrese http://klub.zive.cz/. Zde ve spodní části stránky klepněte na tlačítko Registrace.

Klepněte pro větší obrázek

Nyní se nacházíte na registrační stránce

Pro úspěšné dokončení registrace je třeba držet se několika základních bodů:

Vyplnění a odeslání formuláře

Pro úspěšné odeslání formuláře je nutno vyplnit všechny údaje v části Povinné registrační údaje (používáte-li emailovou schránku na Seznamu, čtěte informace níže – viz. Pozn. 1). Další pole jsou nepovinná, ale doporučujeme je vyplnit. Ulehčí se tím následné dohledávaní kontaktních údajů např. při účasti v soutěžích, diskuzích apod.

Aktivace uživatelského profilu

Po úspěšném odeslání formuláře (viz. bod 1) bude na e-mailovou adresu, v něm uvedenou, odeslán e-mail s registračními údaji a aktivačním kódem. Aktivaci je pak možno provést prostřednictvím odkazu v emailu, nebo zadáním kódu do formuláře, který najdete
ZDE.

Přezdívka

Přezdívka může obsahovat pouze znaky a-z, 0-9, tečku, podtržítko a pomlčku. Musí být dlouhá minimálně 4 a maximálně 20 znaků.

Po vyplnění částí Povinné registrační údaje a Nepovinné osobní údaje se nacházíte v části Nastavení. Zde zaškrtněte položky, které chcete mít zobrazeny u příspěvků odeslaných pod vaším jménem.

V sekci Zájmy můžete zaškrtat vaše oblíbené obory. Informace jsou, stejně jako předchozí, jen informativního charakteru a nebude s nimi bez vašeho vědomí nijak dále nakládáno.

Přejete-li si dostávat do e-mailové schránky informace o novinkách na jednotlivých serverech, zaškrtněte formát (HTML nebo Prostý text; S diakritikou nebo Bez diakritiky) a příslušná políčka v sekci Registrace odběru zpráv e-mailem.

Pokud máte správně vyplněna všechna políčka, stiskněte tlačítko Odeslat.

Klepněte pro větší obrázek

Nejste-li si v některých nepovinných položkách nejste jisti, klidně nechte políčka prázdná. Údaje si můžete kdykoliv po registraci změnit.

Klepněte pro větší obrázek

Stránka s aktivací

Proces registrace se zdárně blíží ke konci. Na uvedený e-mail vám byl zaslán aktivační kód, který je třeba vepsat do stejnojmenného políčka v následujícím formuláři. Nyní je ještě třeba přečíst si Podmínky registrace a zaškrtnout políčko Souhlasím s podmínkami. Teď už můžete aktivaci stiskem tlačítka Aktivovat odeslat. Pokud jste e-mail s aktivačním kódem neobdrželi, stiskem tlačítka Zaslat aktivační mail si jej znovu vyžádáte.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud proběhla aktivace bez problémů, zobrazí se okno s potvrzením

Klepněte pro větší obrázek

Přihlásit ke svému účtu se můžete v pravé části titulní stránky serveru v sekci Přihlášení. Zaškrtnutím políčka Přihlásit automaticky budete automaticky přihlášení při každé návštěvě serveru.

Práce s účtem

Změnili jste si e-mailovou adresu nebo chcete pro větší bezpečnost nové heslo?

Klepněte pro větší obrázek

V části Přihlášený uživatel klepněte na položku Uživatelský profil.

Klepněte pro větší obrázek

Zobrazí se vám formulář podobný tomu, jakým jste museli projít při registraci. Editaci hodnot uložíte stiskem tlačítka Odeslat ve spodní části stránky.

Klepněte pro větší obrázek

Chcete-li změnit heslo k účtu, pak ve spodní části formuláře klikněte na položku Změna hesla.

Do následujícího formuláře pak pro kontrolu zadejte nejdříve staré, potom dvakrát nové heslo a uložte stisknutím tlačítka Uložit.

Upozornění

V tuto chvíli se nám nedaří odesílat aktivační e-maily do schránek na Seznamu. Problém patrně tkví ve striktně nastaveném antispamovém filtru. Podle našich informací nejsme jediní, kdo má s doručováním automaticky generovaných zpráv do schránek na Seznamu problém.

V případě jakýchkoliv problémů při registraci použijte prosím diskuzi pod tímto článkem. Redakce čte vaše příspěvky v pravidelných intervalech a pokud je potřeba, ihned je předává k řešení.

Registrace čtenářů stejně jako služby s ní spojené jsou zatím v testování. Registrace je prozatím implementována jen na server Živě.cz. Na dalších webech by se měla objevit v průběhu několika následujících týdnů. Jakékoliv připomínky, tipy a postřehy můžete psát do diskuse pod článkem.

Diskuze (151) Další článek: RIAA pokračuje v žalobách studentů

Témata článku: Bezpečnost, Osobní profil, Aktivace, Nová přezdívka, Web Mail, JST


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 109

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 250

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky