Koronavirus | COVID-19

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Pravidelně aktualizované grafy

  • Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní
  • Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě
  • Pravidelně aktualizované grafy a mapy
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Pravidelně aktualizované grafy

Český epidemiologický semafor PES

Ministerstvo zdravotnictví hodnotilo šíření nákazy COVID-19 prostřednictvím barevných stupňů, které vyjadřovaly tzv. index rizika. Jeho hlavním cílem bylo srozumitelně, jedním číslem popsat nebezpečnost aktuální epidemiologické situace. Jednalo se o skóre v intervalu 0 až 100, můžeme si pod ním představit procenta.

Hodnoty bodů pro tento epidemiologický semafor jsme spočítali pro každý den od začátku března 2020. Po najetí myši se ukáže nejen celková hodnota, ale také body pro každou ze čtyř složek semaforu.

Ministerstvo zdravotnictví systém PES už nepoužívá. Velmi dobře ale popisoval epidemiologickou situaci, proto s výpočty budeme pokračovat, dokud budou dostupná data jeho jednotlivých složek.

Grafy jsou interaktivní, najetím myši se zobrazí podrobné informace. Celý graf si také můžete kliknutím na symbol v pravém spodním rohu zvětšit na celou obrazovku (tato možnost nemusí být dostupná ve všech prohlížečích).

PES po krajích

V mapce vidíte také aktuální hodnoty semaforu PES pro jednotlivé kraje České republiky. Najeďte myší na kraj pro další podrobnosti včetně sedmidenního vývoje semaforu PES.

Grafy v tomto článku pravidelně aktualizujeme. Šipkou se dostanete na další.

Diskuze (175) Další článek: Qualcomm chce být procesorovou jedničkou. Kupuje Nuvii za 1,4 mld. dolarů

Témata článku: Zdraví, Koronavirus, Země, COVID-19, Evropa, Karanténa, GitHub, Pes, PESO, VTM, Nemocnice, Česká republika, Letní prázdniny, Data, Epidemie, Lůžko, Context, Johns Hopkins, Těžký průběh, Myši, Graf, Jira, Hopkins, COVID, Počet úmrtíOtec osobního počítače Ed Roberts. Chtěl být lékařem, ale nakonec změnil podobu IT

Otec osobního počítače Ed Roberts. Chtěl být lékařem, ale nakonec změnil podobu IT

Ed Roberts chtěl být původně lékařem. Nakonec se pustil do světa IT a i díky němu dnes vypadají osobní počítače tak, jak vypadají. Letošního 13. září by se zakladatel společnosti MITS dožil osmdesáti let.

Jan Spěšný
Osobnosti počítačové historieIT Osobnosti