Chytrá domácnost | Windows 10 | Cortana

Cortana se postupně loučí. Microsoft z ní odstraňuje funkce pro běžné uživatele, poslouží už jen ve firmách

Když Microsoft přinesl nové Windows 10, uvedl i vlastní chytrou asistentku – Cortanu. Ta měla soupeřit s ostatními, nikdy se ale řádně neuchytila. Nyní tak firma boj vzdává a odstraní z ní všechny funkce pro běžné uživatele. Nadále se zaměří pouze na ty firemní.

Nová verze Cortany se mezi uživatele podívá již v rámci aktuální jarní aktualizace. Microsoft v ní chce využít propojení s Microsoft 365, tedy s podnikovým předplatným, kde má asistentka pomáhat s běžnými pracovními úkony. Získá také nové rozhraní v samostatném plovoucím okně, tlačítko pro vyvolání zůstane na hlavním panelu.

image.png 
Nově se Cortana zaměří pouze na podnikové funkce.

Stále také bude možné s ní komunikovat jak hlasem, tak textem. Hlavní zaměření tak bude hlavně na posílání e-mailů, správu kalendáře či úkolů. Zachovány budou i základní funkce jako je budík, časovač, nastavování počítače apod.

S tím, jak do asistentky přijdou nové funkce, tak i některé odejdou. Jednat se bude hlavně o ty pro běžné uživatele – Cortana tak ztratí schopnost ovládat chytrou domácnost, hudbu a zcela zmizí i podpora pro další funkce od vývojářů. Stejně tak se nedočkáme integrace Alexy a Google Asistenta, byť na ní Microsoft pracoval.

Nové verze se dočkají na jaře pouze uživatelé v rámci USA, na ostatních trzích bude Cortana sloužit hlavně k zodpovězení dotazů skrze Bing. Stále také platí, že nebude dostupná v češtině-

Podívejte se, jak vypadal chytrý termostat Glass s Cortanou:

Diskuze (9) Další článek: Google konečně opraví přenos zvuku přes Bluetooth na chytrých reproduktorech Home

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,