DDR5 | Paměti | Corsair

Corsair láká na operační paměti DDR5 s frekvencí 6,4 GHz. Parametry jsou působivé

Nová generace operačních pamětí DDR5 dorazí koncem tohoto roku. Řada výrobců má připravenou výrobu nebo už ji dokonce rozjíždí. Nyní se podrobnými informacemi pochlubil i Corsair.

Na blogu Corsairu se detailně píše, jaké výhody přináší DDR5. Například i s porovnáním, že verze na frekvenci 6,4 GHz bude mít propustnost 51 GB/s, zatímco DDR4-3200 mají 26 GB/s a DDR3-2133 jen 17 GB/s.

I když budou mít paměti DDR5 vyšší časování CAS než paměti DDR4, z pohledu celkové odezvy na tom budou podobně jako DDR4. Další výhodou je větší kapacita na modul. Zatímco u DDR4 bylo maximum na modul 32 GB, v případě DDR5 to bude 128 GB (platí pro UDIMM).

Mezi pozitiva kromě vyšší rychlosti patří i nižší spotřeba (stačí v základu 1,1 V) a integrovaná podpora ECC. Počet pinů u slotů dimm zůstává stejných 288. Lze očekávat, že ze začátku budou paměti DDR5 dražší, avšak to zas nebude takový problém, protože na konci roku bude k dispozici pravděpodobně pouze jedna desktopová platforma s potřebnou kompatibilitou pro tyto paměti (Alder Lake od Intelu) a i ta by měla dle čipsetu stále mít i zpětnou podporu DDR4.

Corsair oznámil, že další informace o chystaných pamětech DDR5 přinese v následujících měsících.

Prezentace Micron DDR5:

Diskuze (7) Další článek: Připomeňte si let Starshipu SN15 ve dvou nových povedených videích

Témata článku: Technologie, Intel, DDR5, Výroba, Paměti, Corsair, Alder Lake, Paměť, Výhoda, Operační paměť, Opera ?, ECC, Parametr, Casa, GHz, Frekvence, Paměti na Heureka.czQR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Recenze Switch verze hry Gang Beasts. Bojovka, kterou se naučíte během chvilky

Recenze Switch verze hry Gang Beasts. Bojovka, kterou se naučíte během chvilky

Her, které se hodí na párty s kamarády, stále není mnoho. Tahle jednoduchá bojovka pro tento účel není vůbec špatná volba.

Martin Nahodil
Gang BeastsBojovéRecenze
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína